intuicja
"B" "Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: pierwszy - jakby wszystko było cudem, drugi - jakby nic nie było cudem." Albert Einstein (podobno:) )
139 obserwujących
472 notki
820k odsłon
  647   1

Relacje z Ukrainy spoza głównego nurtu...


Przekopiowałam relacje  kapucynów z czterech tygodni ich wojennego życia w Ukrainie.

(zawsze to już w dwóch miejscach, a nie w jednym)

Podaję też link, aby śledzić na bieżąco : 

https://ukraina.kapucyni.pl/aktualnosci


Są to relacje spoza głównego nurtu, umykające propagandowej machinie wojennej.

Piękne, bo PRAWDZIWE.


We wczorajszym wpisie zwróciły moją uwagę słowa związane z niedzielnymi czytaniami,  (z 20 marca)

Myślenie -> nawrócenie to zmiana myślenia. 

(odejście od ludzkiego sposobu myślenia)


"Swoim rozmówcom, słuchaczom (nam czytającym ten tekst) Jezus zwraca uwagą na ich myślenie i uwagę na potrzebę nawrócenia, odmiany ich myślenia. |

Czyż myślicie.....(Ruski, Putin, Wojna)....jeśli się nie nawrócicie wszyscy podobnie zginiecie.

U nas w Kijowie, na Ukrainie, to już nie słowa, słowa, słowa, to nasza rzeczywistość."


----------------------------------------------------------------------------------

21 marca 2022 roku, poniedziałek pisze br. Błażej Suska z Kijowa, kustosz na Ukrainie

Pokój Wam!

Ta 25 noc w naszym rejonie Kijowa przeszła spokojnie, tzn. nie było spadających rakiet.

Kładąc się spać, wiedzieliśmy, że bomby spadają na inny rejon miasta, na prawym brzegu Kijowa. Dziś, Pan Bóg podarował nam kolejny dzień. Otworzyliśmy oczy i żyjemy.

Boże, daj nam Ducha. Boże przekonujesz nas codziennie, że nie wyjechałeś z Ukrainy, że jest Słowo Prorocze, że jest Bóg w Ukrainie...

Przyjechały do nas samochody. Jeden z charakterystycznym napisem, "Dzieci". Przyjechało 27 osób - dzieci z rodzicami i osobami tworzącymi.

Dzieci zostały cudem wywiedzione z Czernichowa, z okupowanego miasta. Dzieci pod eskortą wojska ukraińskiego jechały bocznymi, polnymi drogami, bo główne drogi są niebezpieczne. Jedna mama z 5 dzieci, ukrywała się 6 dni w piwnicach. Bracia z siostrami nazaretankami i z ludźmi, którzy pozostali zorganizowali im nowe ubrania. Część ubrań została dokupiona. Obiad, kolacja, wspólna rekreacja, śpiewy, zabawy. Dzieci poszły spać. Dzisiaj, w poniedziałek czeka na nich kolejny etap drogi, "drogi na zachód". Jeszcze wspólne zdjęcie, błogosławieństwo na drogę br. Sergieja, gwardiana - komendanta i jadą dalej w nieznane... Niech Bóg Was strzeże...

W Kijowie w całym mieście powstają barykady, koło klasztoru powstają podobne umocnienia.

Wybuchy albo widać na niebie albo słychać w innych dzielnicach. Teraz też artyleria grzmi na prawym brzegu. Możliwie od strony Irpinia i Buczy.

Bogu dzięki i braciom we Lwowie za kolejne uwielbienie Boga w okolicach dworca kolejowego. Siła kapucyńska wzrasta. Wspólnie uwielbiali Boga kapucyni ze Lwowa i kapucyni z Monachium. Br. Siergiej prowadzi również rekolekcje wielkopostne we Lwowie.

Bracia, Piotr K i Maciej S. z Krasilowa jadą na pogrzeb śp. Ryszarda do Poznania. Br. Maciej odwiedzi swojego ciężko chorego ojca w okolicach Poznania. Niech Bóg Was błogosławi.

Żyjemy nie tylko wojną. W Starym Konstantynowie nadal prowadzona jest rekonstrukcja drewnianej nastawy ołtarzowej kapucyńskiego ołtarza. Obok dwóch drewnianych kolumn stoi p. Mykola, wykonawca tych kolumn, nasz Dobrodziej. Panie Mykola, dziękujemy i życzymy wytrwałości w dalszych pracach.

W Starym Konstantynowie bracia rozdają mieszkańcom miasta pomoc. Młode mamy ok. 120 osób, otrzymałem jedzenie dla dzieci i pampersy.

Prosimy, nie ustawajcie w modlitwie za Ukrainę i za nas. Boże błogosław, naszym Braciom i Dobrodziejom.

W Winnicy, Użgorodzie, Dnieprze, Kamiańskiem noc minęła spokojnie.

Br. Siergiej Kippa z Krasiłowa

Pokój

W Krasiłowie tylko jeden alarm w nocy. Niedziela praktycznie nie różniła się od innych niedziel Wielkiego Postu. Takie mam wrażenie, że dzięki przesiedleńcom na Mszy Św. pojawia się sporo ludzi pomimo tego, że inni nasi parafianie już wyjechali. Dziś br. Maciej razem z br. Piotrem wyjeżdżają na pogrzeb śp. Ryszarda Kurkiewicza.

Niech Bóg nas STRZEŻE i obdarzy POKOJEM !


-------------------------------------------------------------------------------------

20 marca 2022 roku, niedziela pisze br. Błażej Suska z Kijowa, kustosz na Ukrainie

Niedziela. Dzień Pański. Jezus żyje! 24 wojenna noc w naszym rejonie minęła spokojnie.

Słuchając dzisiejszego Słowa, III Niedzieli Wielkiego Postu w kontekście trwającej wojny słyszę Słowa klucze:

Piłat. Krew. Putin.

Ziemia. Świętość. Powołanie.

Myślenie. Nawrócenie.

Najłatwiej tu i teraz rzucić się na Putina, Piłata nazwać ich odpowiednim słowem, które jednakowo brzmi po polsku i po ukraińsku i sprawa jasna, wszystko jasne. Jezu po wysłuchaniu ludzi nie koncentruje się na Piłacie, (Putinie) na przelanej niewinnie krwi. Wszystko jest prawdą. Krew niewinna jest przelewana. Giną dzieci, giną niewinni ludzie. Swoim rozmówcom, słuchaczom (nam czytającym ten tekst) Jezus zwraca uwagą na ich myślenie i uwagę na potrzebę nawrócenia, odmiany ich myślenia. |

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale