TO BÓG MNIE STWORZYŁ,
TO BÓG POUCZYŁ MNIE, JAK ŻYĆ.
34 obserwujących
310 notek
319k odsłon
103 odsłony

(2) Lekarze: Respiratory mogą zaszkodzić niektórym pacjentom

Wykop Skomentuj2

Tekst na zasadzie udostępnienia.


Aktualizacja: 16.04.2020, 06:16 Publikacja: 15.04.2020

Autor: P. Malinowski

 

Wśród lekarzy zajmujących się przypadkami zakażenia koronawirusem pojawiły się wątpliwości, w jakich sytuacjach pacjenci potrzebujący wsparcia przy oddychaniu powinni być wspomagani przez respiratory. Część uważa, że intubacja może wyrządzić niektórym ludziom więcej szkody niż pożytku.


Oficjalnych informacji na ten temat jest niewiele. Pracownicy służb medycznych nie dysponują badaniami, ponieważ sama chorobowa jest stosunkowo nowa. Nie ma pewności, czy pacjenci wspomagani respiratorami umarliby z powodu ciężkiego stanu zdrowia.

Coraz więcej lekarzy twierdzi, że osoby chorujące na COVID-19 wydają się szybko umierać, gdy są podłączani do respiratorów.

W ostatnich tygodniach amerykańskie szpitale zaczęły robić wszystko, co w ich mocy, aby opóźnić konieczność korzystania z aparatów oddechowych.

Pierwsze znaki ostrzegawcze nadeszły z Włoch, gdzie zmarła ogromna większość pacjentów wspomaganych przez respiratory.

Podobne statystki napłynęły również z Wielkiej Brytanii i Nowego Jorku. Gubernator stanu powiedział, że około 80 proc.zaintubowanych pacjentów umiera, często po spędzeniu tygodnia lub dwóch na oddziałach intensywnej terapii.

Na początku pandemii pacjenci, którym całkowicie zabrakło oddechu, byli leczeni zgodnie z procedurami dotyczącymi ciężkiego stanu płuc, zwanego Zespołem Ostrej Niewydolności Oddechowej.

Stan ten, który uniemożliwia płucom pobranie wystarczającej ilości tlenu, może być wywołany przez infekcje, takie jak zapalenie płuc, lub przez uraz fizyczny. Tak samo reagowano na pacjentów chorych na COVID-19.

Coraz częściej lekarze zamiast respiratorów decydują się na podawanie tlenu do nosa, zakładanie masek oddechowych lub nawet przekręcanie pacjentów na brzuch, co ma pomagać płucom.

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200419513-Lekarze-Respiratory-moga-zaszkodzic-niektorym-pacjentom.html

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale