TO BÓG MNIE STWORZYŁ,
TO BÓG POUCZYŁ MNIE, JAK ŻYĆ.
36 obserwujących
334 notki
346k odsłon
  653   2

I co wy na to? Nadal będziecie ślepi i głusi?

Wstrzykiwane mikrochipy przełomem w leczeniu.

Autor: Michał Duszczyk - 14 maja 2021


Nadchodzi czas medycyny cybernetycznej. Naukowcy opracowali najmniejszy w historii układ scalony. Płytka wielkości roztocza kurzu ma służyć do monitoringu ciała, a nawet leczenia."


"Inżynierowie z Columbia University zademonstrowali rewolucyjne rozwiązanie – najmniejszy na świecie chip, który można wszczepić za pomocą igły podskórnej. Technologia ta posłużyć może do pomiaru wewnętrznej temperatury ciała w czasie rzeczywistym oraz nawet niewielkich jej wahań związanych z terapeutycznym zastosowaniem ultradźwięków – pisze magazyn „Science Advances”.

Ten w pełni funkcjonalny obwód elektroniczny, którego całkowita objętość jest mniejsza niż 0,1 milimetra sześciennego (to tyle co roztocza kurzu domowego), widoczny jest tylko pod mikroskopem.

Do komunikacji i zasilania wykorzystuje fale ultradźwiękowe (pozwala na to specjalny mikroprzetwornik piezoelektryczny). Implant w ramach testu wstrzyknięto myszom. Zdał egzamin.

Badacze już planują, by poszerzyć jego funkcjonalność o monitorowanie czynności oddechowych, poziomu glukozy czy ciśnienia krwi.


Chcieliśmy zobaczyć, jak daleko możemy się posunąć, zmniejszając wielkość funkcjonalnego chipa


– mówi Ken Shepard, lider badania Columbia University, cytowany przez „New Atlas”.


Naukowcy twierdzą, że to istotny krok ku opracowaniu bezprzewodowych, zminiaturyzowanych, wszczepianych urządzeń medycznych.

Takie implanty w przyszłości mogłyby badać nasz organizm, wykrywać schorzenia, a nawet je leczyć.


W świecie po koronawirusie nietrudno dostrzec niemal natychmiastowe korzyści z masowych wstrzyknięć takich urządzeń zdolnych do monitorowania temperatury.
Pewnego dnia coś takiego może być systemem wczesnego ostrzegania urzędników o pandemii”


– pisze serwis Interesting Engineering. I zaznacza, że wchodzimy w okres tzw. medycyny cybernetycznej."


https://cyfrowa.rp.pl/technologie/63059-wstrzykiwane-mikrochipy-przelomem-w-leczeniu?fbclid=IwAR3kB1IO9Ej7YQFsQK5ixYrKblUpelxh6oQEcX6Dz4gyQM10sM9b4vpgETo 


Materiał wykorzystany na prawach cytatu.

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale