39 obserwujących
2117 notek
1160k odsłon
  60   0

Zioła i przyprawy to doskonały surowiec na potrawy, napoje, koktajle, napary, wywary, soki

Jan Bodakowski
Zioła i przyprawy to doskonały surowiec na potrawy, napoje, koktajle, napary, wywary, soki, nalewki lecznicze. mydła, balsamy i kremy

Globalne korporacje trują nas między innymi chemią, GMO i przetworzoną żywnością – skutkiem czego jest eksplozja otyłości, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych. Nie jesteśmy na to skazani. Wystarczy samemu, korzystając między innymi z ziół i przypraw samu tworzyć potrawy, napoje, koktajle, napary, wywary, soki, nalewki lecznicze, a nawet takie produkty higieny jak mydła, balsamy i kremy.

W takiej uniezależnieniu się od korporacji i trosce o własne zdrowie może pomóc publikacja wydawnictwa Jedność „Zioła i przyprawy. Naturalny sposób na zdrowe życie”. Jak informuje wydawca pracy „owoce, warzywa oraz zioła to nie tylko podstawa zbilansowanej diety, lecz także rośliny o właściwościach leczniczych, fantastyczni sprzymierzeńcy naszego dobrego samopoczucia. Wielu drobnym dolegliwościom, od bólu gardła przez trudności z zasypianiem po nadmierne gromadzenie wody w organizmie czy problemy trawienne, można skutecznie zapobiegać, a nawet je leczyć, czerpiąc z apteki natury. Taką wiedzę posiadali już nasi przodkowie, jej liczne aspekty są wykorzystywane przez współczesną medycynę”.

Zdaniem wydawnictwa Jedność publikacja „Zioła i przyprawy. Naturalny sposób na zdrowe życie” „to książka pełna przepisów i ciekawych pomysłów, które krok po kroku prowadzą przez proces przygotowywania domowych środków zaradczych zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Całość podzielono na cztery rozdziały: potrawy, napoje tłoczone na zimno oraz napoje typu smoothie; napary, wywary i soki; nalewki lecznicze i digestify (ułatwiające trawienie) oraz mydła, balsamy i kremy”.

Z publikacji „Zioła i przyprawy. Naturalny sposób na zdrowe życie” można się dowiedzieć, że glicerynowej bazy mydlanej (którą można dostać np. przez internet) można robić samodzielnie mydła „z dowolnymi ziołami i substancjami zapachowymi”. By nadać takiemu mydłu właściwości złuszczające, trzeba dodać trochę soli. Glicerynową bazę mydlaną zmiękcza się w kąpieli wodnej, dodaje wybrane składniki, rozlewa się do pojemników, i odczekuje, jak mydełka stwardnieją.

Jan Bodakowski image

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości