Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
35 obserwujących 1865 notek 992312 odsłon
Jan Bodakowski, 22 stycznia 2014 r.

Ruch Narodowy rozpoczął walkę o europarlament

 

Jan Bodakowski

Ruch Narodowy rozpoczął walkę o europarlament

 

Podczas konferencji prasowej jaka jaka miała miejsce w samo południe 7 stycznia liderzy Ruchu Narodowego oficjalnie poinformowali o starcie narodowców w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szefem komitetu wyborczego Ruchu Narodowego został Krzysztof Bosak.

 

Krzysztof Bosak poinformował dziennikarzy, że do końca stycznia zostanie powołanych 13 szefów regionalnych sztabów wyborczych w każdym z 13 okręgów wyborczych do europarlamentu. Zdaniem Bosaka tysiące działaczy i zaangażowanych sympatyków Ruchu Narodowego nie będzie miało problemów z zebraniem 200.000 podpisów niezbędnych do zarejestrowania listy Ruchu Narodowego w wyborach. W najbliższym czasie zespół programowy Ruchu przedstawi szczegółowy program wyborczy.

 

Program wyborczy narodowców będzie się opierał na pięciu podstawowych postulatach: walce z antypolonizmem, walce z gender, dbaniu o prawa polskich mniejszość narodowych w krajach członkowskich Unii Europejskiej, walce z federalizmem i centralizmem UE, oraz na walce z zabójczego dla polskiej gospodarki założeniami pakietu klimatycznego.

 

Pierwszy postulat przybliżył dziennikarzom Witold Tumanowicz. Europarlamentarzyści Ruchu Narodowego w Parlamencie Europejskim będą zajmować się obroną dobrego imienia Polski, promowaniem polskiej narracji historycznej, walką z kłamstwami przypisującymi Polakom odpowiedzialność za holocaust.

 

Drugi postulat zreferował Marian Kowalski. Zadaniem narodowców w europarlamencie będzie walka z ideologiami lewicowymi, w tym niedopuszczenie do finansowania gender z budżetu Unii Europejskiej. Trzeci postulat wyborczy dotyczący ochrony polskich mniejszości narodowych w krajach Unii Europejskiej omówił Robert Winnicki.

 

Artur Zawisza przedstawił stanowisko Ruchu Narodowego w kwestii walki z centralizmem i federalizmem Unii Europejskiej. Celem narodowców jest Europa wolnych narodów, przywrócenie prymatu prawa krajowego nad przepisami Unii Europejskiej, nie dopuszczenie do likwidacji polskiego złotego, przeciwdziałanie wprowadzeniu wspólnej polityki monetarnej Unii Europejskiej, a także nie dopuszczenie do tego by zapisy Paktu Klimatycznego dotyczyły Polski.

 

Bosak zadeklarował, że liczą na poparcie radykalnych młodych wyborców i popierających ich postulaty osób starszych. Zdaniem szefa sztabu wyborczego Ruchu Narodowego narodowcy są jedyną alternatywą dla dotychczasowych partii politycznych przeżartych gerontokracją.

 

Z listy Ruchu Narodowego kandydować będą działacze innych organizacji eurosceptycznych w tym Unii Polityki Realnej. Prezes UPR Bartosz Józwiak stwierdził, że Polskę niszczą socjalizmy narzucone Polakom przez działające na szkodę Polski władzę III RP i biurokratów z Brukseli. Dla tego UPR chce w Parlamencie Europejskim bronić interesów polskich pracodawców i pracobiorców. Zdaniem Józwiaka UPR partie konserwatywną i wolnościową łączy w duchu Romana Rybarskiego poparcie dla wolnego rynku, i przywiązanie do etycznych wartości cywilizacji łacińskiej.

 

Robert Winnicki stwierdził, że liczy na współpracę w europarlamencie z brytyjską Partią Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, francuskim Frontem Narodowym i węgierskim Jobbikiem. Według Winnickiego atutem Ruchu Narodowego jest odrzucenie przez narodowców patologicznego systemu III RP, wrogość wobec Unii Europejskiej, oparcie się na tysiącach działaczy i sympatyków dzięki którym można bez wielkich pieniędzy skutecznie prowadzić działalność polityczną.

 

Jan Bodakowski

tekst na ten temat ukazał się pierwotnie na portalu Prawy.pl http://www.prawy.pl/

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @ARTATAMA koszulki są szyte w Polsce
  • @MAKACZ nie daje wiary nie uznawanym przez kościół, nawet uznanym katolik nie musi dawać wiary
  • @DAANI jeden pewnie leniwy i dla tego nie wiesza, a drugi się obraził i dla tego nie wiesza,...

Tematy w dziale