317 obserwujących
910 notek
3978k odsłon
  1186   0

Frustracja i grill 30 lat później

Jarosław Kaczyński nie powiedział nic strasznego, choć nie zachwyciło mnie jego przemówienie. Henryka Krzywonos wzbudziła naturalną sympatię. Twarda baba. Co z tego, że poparła Komorowskiego. Gdyby poparła Kaczyńskiego, byłaby kimś innym? Jest Henryką Krzywonos, która tak 30 lat temu jak i dzisiaj, ma jaja. Taka wielka baba „Solidarności”. 

Nie oburzyło mnie żadne z przemówień.  Mówiono, ze Śniadek poszedł za ostro w ataku na rząd. Ale takie prawo związkowca. Nie podobało mi się tylko to, że gwizdali. I na Krzywonos i na Tuska Komorowskiego. Jakby to byli komuniści. Oni walczyli o „Solidarność” tak samo jak wielu innych i te gwizdy nie były im należne w tym dniu Im należy się publicystyczna chłosta za słabe rządy, ale nie za to, że pojawili się także na swoim święcie. To ludzie dawnej opozycji. Tak samo jak wielu ludzi PiS.

Te gwizdy były zupełnie niepotrzebne. Fatalna była atmosfera w Gdańsku, ale fatalna atmosfera jest w całej Polsce. Po obu stronach barykady. Rośnie frustracja i agresja, co widać i tu, po wielu komentarzach. Pewnie musimy to odreagować, choć tak bardzo szkoda tej rocznicy.

Jednej strony mamy narastająca złość, agresję i frustrację. Z drugiej pustą politykę, która ma zajmować się tylko ciepłą wodą, ale i tego nie umie załatwić.

Zapowiada się czas pusty. Trochę taki jak za prezydentury Kwaśniewskiego.  Wtedy był czas hipermarketów, teraz grilla.  Tusk pytał dziś, co stało się z dziewięcioma milionami, które nie znajdują się dziś w „Solidarności”? Ale to on też powinien odpowiedzieć na to pytanie. Dlaczego tak mało dziś myślenia o wspólnocie? Dlaczego obywatele tak bardzo odwracają się od państwa?

Trzeba to przetrwać i robić swoje. Robić. Na przykład tak, jak proponuję Fundacja św. Mikołaja. Ale pewnie można i w inny. Byle robić, nie spać. Bo jak nic nie zrobimy to przy najbliższej okazji mocniejszy wiatr zdmuchnie nasze grille.


Lubię to! Skomentuj151 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale