317 obserwujących
912 notek
3989k odsłon
Putin chce zdemontować nasz świat. Wojna jest realna

Putin chce zdemontować nasz świat. Wojna jest realna

Groźba najpoważniejszej wojny od upadku żelaznej kurtyny jest bardzo realna. Putin gra twardo i bezwzględnie. Chce zdemontować system bezpieczeństwa w Europie i cały system transatlantycki. Od reakcji Zachodu, od tego, czy zostanie utrzymana jedność NATO, zależy przyszłość naszej części świata.
Djokovic, Kaczyński, bezpieczeństwo i wolność

Djokovic, Kaczyński, bezpieczeństwo i wolność

Novak Djokovic będzie deportowany. Australijczycy są niezwykle radykalni w przestrzeganiu antycovidowych przepisów. U nas Rada Medyczna ustępuje, bo uważa, że rząd jej nie słucha i nie wprowadza żadnych ograniczeń. Jak daleko możemy ograniczać wolność ze względu na bezpieczeństwo? Łukasz Warzecha i Tomasz Terlikowski dyskutują o tym w Układzie Otwartym. Debatę prowadzi Igor Janke.

Straż Graniczna płaci za pomoc imigrantom. Opowieść szefa fundacji, która tym się zajmuje

Matki z dziećmi, osłabieni i chorzy imigranci, które zostaną odnalezione przez Straż Graniczną trafiają zwykle do miejsc, w których maja zapewnioną opiekę. Niemal wszyscy szybko jednak je opuszczają – opowiada w rozmowie z Igorem Janke w podcaście Układ Otwarty Michał Gaweł z Fundacji Dialog. Fundacja organizuje wsparcie dla imigrantów w ramach umowy ze Strażą Graniczną, o czym do tej pory głośno nie mówiono.