Igor Janke Igor Janke
2251
BLOG

Armia rosyjska coraz bliżej Ukrainy. Szantaż Putina

Igor Janke Igor Janke Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 63
Czy Ameryka dozbroi Ukrainę, czy ulegnie Putinowi i nie zrobi nic, pozwalając na stopniową zmianę stref wpływów i osłabienie naszej części Europy, w tym Polski? O tym mówi Jacek Bartosiak w podcaście Układ Otwarty.

Obecne działania Putina: groźba ataku na Ukrainę i propozycja umów z Rosja-USA i Rosja-NATO to de facto żądania odwrócenia skutków geopolitycznych rozszerzenia NATO o Polskę i rozszerzenia Unii. To szantaż wobec Ameryki. Celem jest wypchnięcie Amerykanów z Europy, pełnoprawna obecność Rosji w Europie i całkowite zneutralizowanie roli Europy Środkowej. Dziś Rosja nie chce rozmawiać z Europą, tylko bezpośrednio z kierownikiem w Waszyngtonie. Bo sytuacja bezpieczeństwa Europy dziś zależy od Amerykanów. Rosja liczy, że USA będzie skupione na Pacyfiku, rywalizacji z Chinami. Putin ma nadzieje na stopniowe wycofywanie się Ameryki z Europy. W tedy stanie się silnym graczem na osłabionym Starym Kontynencie. Jesteśmy dziś na zakręcie dziejowym. Co może zrobić Ameryka, by powstrzymać inwazję Rosji na Ukrainę i nie dać wygrać tej partii szachów Putinowi?

O tym wszystkim rozmawiamy z Jackiem Bartosiakiem w pierwszym poświątecznym Układzie Otwartym. Słuchajcie i wspierajcie Układ Otwarty na Patronite, bo to niezbędne do tego, aby podcast się rozwijał i pozostał niezależny.

https://patronite.pl/igorjanke


https://igorjanke.pl

Rozmowa w wersji podcastowej dostępna jest m.in. tu: tiny.pl/95d9h 


Igor Janke
O mnie Igor Janke

Autor podcastu Układ Otwarty. Prezes niezależnego think tanku Instytut Wolności

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka