0 obserwujących
280 notek
659k odsłon
1574 odsłony

Stoch jak Owens zagrał Satrapie Na Nosie Złotym Medalem

Wykop Skomentuj12

Stoch jak Owens zagrał Satrapie Na Nosie Złotym Medalem

Polecam Notkę Blogera BABCIA ZABIERA DOWÓD

| BABCIA ZABIERA DOWÓD |
| Kask Stocha - inteligentne pytanie o Smoleńsk ? |

Kask Stocha - inteligentne pytanie o Smoleńsk?

 

 Who killed the president? Kask Stocha - inteligentne pytanie o Smoleńsk?

 

 

 

##########################

 

 

Nieco ponad 95 lat temu, 15 listopada 1918 roku, pilot porucznik Stefan Stec przeleciał swoim samolotem z meldunkiem z oblężonego Lwowa do Warszawy. Na maszynie wymalował biało-czerwoną szachownicę. Została ona później, po małych modyfikacjach, uznana za oficjalny znak polskiego lotnictwa wojskowego. Szachownice zdobiły polskie "Łosie" i spitfire'y nad Anglią w 1941 roku. Ale także tupolewy, które znajdowały się w składzie 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego.

Jeden z nich, z numerem 101, 10 kwietnia 2010 roku w niezbadanych do dziś okolicznościach uległ destrukcji w Smoleńsku. Zginęła narodowa elita, ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Rosyjska propaganda, a za nią niestety polskie władze, już kilka minut po tragedii orzekły, że winni byli polscy piloci. Puszczano w obieg nieprawdopodobne kłamstwa, od tego o czterech lądowaniach (nie podchodzili ani razu), przez to o śp. generale Błasiku stojącym nad głowami pilotów (nie stał) po rzekome naciski ze strony Lecha Kaczyńskiego (nie było). Słowem - zszargano pamięć ludzi, którzy najprawdopodobniej zginęli wskutek dwóch wybuchów do jakich doszło gdy samolot był jeszcze w powietrzu.

Piękna szachownica znalazła się w smoleńskim błocie. Kamil Stoch malując na kasku ten piękny znak w pewien sposób podniósł ją z błota.

http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/74345-ma-sie-tych-dobrych-lotnikow-co-nie-polsko-pytal-po-pierwszym-zlocie-kamil-stoch-tymi-slowami-podniosl-z-blota-dumna-szachownice

--------------------------

 

Kolorystyka kasku mistrza olimpijskiego wzbudziła zainteresowanie w mediach i w sieci. Najczęściej entuzjastyczne.

Na stronie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem trwa jednak dociekanie, czy kask nie jest nowym "gestem Kozakiewicza" wobec Rosjan.

W tekście na pomniksmolensk.pl można bowiem przeczytać, że "podobno kask Stocha jest wzorowany na kadłubach samolotów, dlatego namalowane są na nim ćwieki".

I dalej: - Lecz jeśli przyjrzymy się dokładniej, zobaczymy, że nie jest jednolicie zielony, nie jest też pokryty wzorem "moro", widać na nim cętki układające się jakby w zdjęcie satelitarne powierzchni ziemi pokrytej lasem, z brązowymi plamami zrytej gleby...

Na stronach organizacji chcącej wznieść pomnik ofiara Smoleńska zwrócono też uwagę na słowa Kamila Stocha, który tuż po wywalczeniu olimpijskiego złota powiedział: - Ma się tych dobrych lotników. Co nie, Polsko?

- (…) Analogie smoleńskie są jak najbardziej zasadne? - pada więc pytanie na stronie pomniksmolensk.pl, które - jak czytamy - wynikać ma z tego, że - wedle autora tezy o "smoleńskim kasku" - w mediach wycinane są słowa Kamila Stocha o "dobrych lotnikach".

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4717

Lewandowski

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale