Blog
Janosik
Janosik
Janosik janosik@autograf.pl
0 obserwujących 280 notek 657079 odsłon
Janosik, 9 lutego 2014 r.

Stoch jak Owens zagrał Satrapie Na Nosie Złotym Medalem

Stoch jak Owens zagrał Satrapie Na Nosie Złotym Medalem

Polecam Notkę Blogera BABCIA ZABIERA DOWÓD

| BABCIA ZABIERA DOWÓD |
| Kask Stocha - inteligentne pytanie o Smoleńsk ? |

Kask Stocha - inteligentne pytanie o Smoleńsk?

 

 Who killed the president? Kask Stocha - inteligentne pytanie o Smoleńsk?

 

 

 

##########################

 

 

Nieco ponad 95 lat temu, 15 listopada 1918 roku, pilot porucznik Stefan Stec przeleciał swoim samolotem z meldunkiem z oblężonego Lwowa do Warszawy. Na maszynie wymalował biało-czerwoną szachownicę. Została ona później, po małych modyfikacjach, uznana za oficjalny znak polskiego lotnictwa wojskowego. Szachownice zdobiły polskie "Łosie" i spitfire'y nad Anglią w 1941 roku. Ale także tupolewy, które znajdowały się w składzie 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego.

Jeden z nich, z numerem 101, 10 kwietnia 2010 roku w niezbadanych do dziś okolicznościach uległ destrukcji w Smoleńsku. Zginęła narodowa elita, ze śp. prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie. Rosyjska propaganda, a za nią niestety polskie władze, już kilka minut po tragedii orzekły, że winni byli polscy piloci. Puszczano w obieg nieprawdopodobne kłamstwa, od tego o czterech lądowaniach (nie podchodzili ani razu), przez to o śp. generale Błasiku stojącym nad głowami pilotów (nie stał) po rzekome naciski ze strony Lecha Kaczyńskiego (nie było). Słowem - zszargano pamięć ludzi, którzy najprawdopodobniej zginęli wskutek dwóch wybuchów do jakich doszło gdy samolot był jeszcze w powietrzu.

Piękna szachownica znalazła się w smoleńskim błocie. Kamil Stoch malując na kasku ten piękny znak w pewien sposób podniósł ją z błota.

http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/74345-ma-sie-tych-dobrych-lotnikow-co-nie-polsko-pytal-po-pierwszym-zlocie-kamil-stoch-tymi-slowami-podniosl-z-blota-dumna-szachownice

--------------------------

 

Kolorystyka kasku mistrza olimpijskiego wzbudziła zainteresowanie w mediach i w sieci. Najczęściej entuzjastyczne.

Na stronie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem trwa jednak dociekanie, czy kask nie jest nowym "gestem Kozakiewicza" wobec Rosjan.

W tekście na pomniksmolensk.pl można bowiem przeczytać, że "podobno kask Stocha jest wzorowany na kadłubach samolotów, dlatego namalowane są na nim ćwieki".

I dalej: - Lecz jeśli przyjrzymy się dokładniej, zobaczymy, że nie jest jednolicie zielony, nie jest też pokryty wzorem "moro", widać na nim cętki układające się jakby w zdjęcie satelitarne powierzchni ziemi pokrytej lasem, z brązowymi plamami zrytej gleby...

Na stronach organizacji chcącej wznieść pomnik ofiara Smoleńska zwrócono też uwagę na słowa Kamila Stocha, który tuż po wywalczeniu olimpijskiego złota powiedział: - Ma się tych dobrych lotników. Co nie, Polsko?

- (…) Analogie smoleńskie są jak najbardziej zasadne? - pada więc pytanie na stronie pomniksmolensk.pl, które - jak czytamy - wynikać ma z tego, że - wedle autora tezy o "smoleńskim kasku" - w mediach wycinane są słowa Kamila Stocha o "dobrych lotnikach".

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4717

Lewandowski

Opublikowano: 09.02.2014 20:35.
Autor: Janosik
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

" Dzisiejsze Czasy " - Oceniam : - Krytycznie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KOLUMB855 8. Górnik Zabrze - Korona 2:0
  • @KOLUMB855 Legia Jaga 2:0
  • XIX - Kolejka TE 2014 / 2015 XIX - Kolejka TE 2014 / 2015 6. Podbeskidzie - Zawisza 1:1...

Tematy w dziale