0 obserwujących
33 notki
21k odsłon
92 odsłony

Rodzina to podstawowa komórka społeczna

Wykop Skomentuj

 Jak to się często mawia, nic nie dzieje się przypadkiem, w życiu czekają na nas mniejsze i większe niespodzianki, dotyczy to również naszej kariery zawodowej.

Czasem zdarza się i tak, że osoby z rodziny pracują blisko siebie, czasem nawet w jednym budynku.

Choć niektórzy mogą nazywać to nepotyzmem, a inni zupełnym przypadkiem, a to po prostu czyjeś kompetencje, to interpretację zostawiam Wam - a może i same zainteresowane zechcą się na ten temat wypowiedzieć.

Dziś napiszę o rodzinie Aleksandry Dulkiewicz, która pracuje lub pracowała w Urzędzie Miejskim lub podległych spółkach. Sądzę, że ten temat i ta wiedza może niektórych, nie tylko Gdańszczanek i Gdańszczan, zainteresować.

By zapoznać się ze źródłem, kliknij w wyróżnione linki w tekście.

 Mama, Izabela, wieloletnia pracownica Urzędu Miejskiego w Gdańsku - jak możemy o niej przeczytać na miejskiej stronie - to była “dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców (wcześniej Wydział Obsługi Interesantów), współtwórca sali obsługi mieszkańców i zespołów obsługi mieszkańców, członek zespołu wdrażającego system zarządzania jakością”. Warto zaznaczyć, że 30 maja 2017 podczas uroczystej gali w Teatrze Wybrzeże, odebrała z rąk Pawła Adamowicza “Medal Prezydenta Gdańska”. Obecnie na emeryturze.

 Siostra Aleksandry, Marta (ur. 1981), wcześniej pracowała w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Sopotu, następnie w jednym z sopockich hoteli. Jednak najbardziej zastanawia jej obecne miejsce pracy - otóż zajmuje się ona sprawami wynajmu obiektów w Międzynarodowych Targach Gdańskich, jej nazwisko można łatwo odnaleźć na stronie kontaktowej podmiotu.

 Jak w tym roku informował portal trojmiasto.pl, większościowym udziałowcem spółki Międzynarodowe Targi Gdańskie jest Miasto Gdańsk, posiadając 60 procent akcji. Wygląda więc na to, że siostra prezydent jest w pewnym sensie… jej podwładną. Warto też zaznaczyć, że prezesem MTG S.A. jest były wiceprezydent Gdańska ds. polityki gospodarczej, Andrzej Bojanowski.

 Aleksandra Dulkiewicz aktywnie działa również jako polityk opozycji, promuje kandydatów na posłów z List Koalicji Obywatelskiej (ostatnio brata zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza, Piotra), a ugrupowanie z którym sympatyzuje, wielokrotnie krytykowało nepotyzm czy zatrudnianie osób z rodziny w urzędach czy spółkach skarbu państwa.

Zbliżają się wybory, może warto poświęcić dłuższą chwilę na to, żeby dokładnie zapoznać się z faktami, rzeczywistością, a nie wygłaszanymi frazesami.

Janusz Ch.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale