Blog
Nietypowy blog społeczno-polityczny, niekiedy pisany wierszem
Janusz Wojciechowski
166 obserwujących 1452 notki 3658362 odsłony
Janusz Wojciechowski, 12 sierpnia 2011 r.

Odpieprzcie się od prokuratury! Niezależna jest!

Chcieliście niezależnej prokuratury, no to ją macie, skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie...

1. I co z tego, że polska prokuratura dostarczyła Łukaszence papiery przeciw opozycjonistom? I co z tego, że opozycjonista Aleś Białacki poszedł przez nią na parę lat w białoruskiej turmie siedzieć?
Prokuratura jest niezależna i nikt nie ma prawa się do niej wtrącać. Może robić albo nie robić co chce.

2. Panie premierze Tusk, to Pan chwalił się wielokrotnie, jakim  to wielkim sukcesem obecnej koalicji i rządu było uniezależnienie prokuratury od rządu i od nacisków politycznych (których skądinąd przed pańskim rządami nie było, co stwierdziła komisja posła Czumy).
Najpierw Pan uniezależnił prokuraturę i uwolnił od wszelkiej odpowiedzialności, a teraz stroszy Pan brwi, chmurzy się i domaga odpowiedzialności? Przecież to są niedozwolone naciski na niezależną prokuraturę! Przeciez to jest łamanie prawa! Na Pana trzeba komisję Czumy nasłać...

3. Państwo polskie prowadzi politykę izolacji reżimu Łukaszenki i popierania białoruskiej opozycji. Ale - przepraszam bardzo - co to prokuraturę obchodzi? Prokuratura jest przecież apolityczna i polityką się nie kieruje, ani krajową, ani zagraniczną. Jest przepis, że można ujawnić konta - to ujawnili, a na polityce to oni sie nie maja obowiązku znać. Powiem więcej - prokuratorzy nie maja prawa znać się na polityce!
Sam tego chciałeś, Donaldzie Dyndało!

4. Zanim zmieniliście ustawę o prokuraturze (zgodnie PO-PSL-SLD, tylko PiS był przeciw),  prokuratorem generalnym był każdorazowo minister sprawiedliwości, czyli polityk, członek rządu, który na polityce się znał i wiedział, kogo i gdzie popieramy. I on mógł udzielić podległym sobie prokuratorom instrukcji - białoruski opozycjonistów nie wydajcie, bo jest sprzeczne z polską racją stanu. A jeśli nie wydał takiej dyspozycji i prokuratorzy coś schraanili, to można go było odwołać, jak Ćwiąkalskiego, za więźnia powieszonego w areszcie.
Ale dziś takiej politycznej dyspozycji dla prokuratorów nikt nie może wydać. Prokurator Generalny na polityce się nie zna, bo nie może, a ministrowi spraw zagranicznych, premierowi, - ba, prezydentowi nawet - od niezależnej prokuratury wara!
Więc Panie Premierze, proszę się tymi srogimi minami nie ośmieszać. Dzięki waszym sztandarowym ustawom może Pan teraz tyle zrobić prokuraturze, co klient majstrowi Kobuszewskiemu, ze skeczu w kabarecie "Dudek" - może Pan skoczyć!

5. Zmieńcie ustawę i przywróćcie parlamentarną kontrolę nad prokuraturą. tak jak chce tego PiS. A jeśli nie chcecie tego zrobić, to powiem wam słowami pewnego wybitnego klasyka - odpieprzcie się od prokuratury! Niezależna jest!

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @CHEVALIER Bóg zapłać za dobre słowo, życzę wzajemnie Wesołych Świąt!
  • @Autor Skorzystam z uprzejmości gospodarza i napiszę w innej sprawie, która interesuje...
  • @AMSTERN Panie Amstern, proszę nikomu nie mówić, że kandyduję, bo ja moją kandydaturę...

Tematy w dziale