Blog
W S J Warszawa Kejow
kejow
kejow Wojciech Stefan Jaroń. Piszę o tematyce paliw, energii, rurociągach,geopolityki, mody
77 obserwujących 2110 notek 1838839 odsłon
kejow, 20 września 2012 r.

Terminal naftowy w Gdańsku - przetarg

Terminal naftowy – największa tego typu inwestycja realizowana w Polsce –

 powstanie na terenie gdańskiego Portu Północnego, na obszarze ok. 29 hektarów. Plan zakłada budowę około 20 zbiorników różnej wielkości, od 10 tys. do blisko 63 tys. metrów sześciennych. W ramach inwestycji powstanie także niezbędna infrastruktura towarzysząca: drogi, parkingi, a także rurociągi zewnętrzne łączące terminal z Naftoportem oraz bazą PERN Przyjaźńw Gdańsku.

Szacunkowy koszt budowy to ok. 750 mln zł.

Na kolejnym etapie, przetargu  z zakwalifikowanymi uczestnikami zostanie przeprowadzony dialog, którego celem będzie omówienie kwestii związanych z realizacją inwestycji, w tym doprecyzowanie szczegółów technicznych.  Następnie, uczestnicy dialogu otrzymają dokumentację ustalającą warunki realizacji inwestycji i zostaną zaproszeni do złożenia ofert zawierających m.in. oferty cenowe.

Kto odwołął poprzedniego Prezes PERN Soszyńskiego.

  1. Projekt terminala Oiltank był zagrożeniem interesów Rafinerii LOTOS?

  2. Projekt był zagrożeniem interesów rosyjskich dla terminali w Bałtijsku i Kalingradzie i przykładem działania agentów wpływu ??

  3. Typowe dla Portu Północnego działanie tandemu Zarządu Portu MorskiegoGdańsk i władz Gdańska znanego z utrącenia kilku inwestycji np. elewator zbożowy w Porcie Północnym ,fiasku budowy terminala LNG w Gdańsku oraz tzw układ Prezydenta Miasta Gdańska w związku z otwargiem ofert na budowę zbiorników w Gdańsku.???

  4. Działania zakulisowe sił z ul. Okopowej i resortów dla ochrony interesu portu Gdyńskiego i terminala Dębogórze oraz tzw. interesu strategicznego Odessa Brody Gdańsk

Co się naprawdę rozgrywa w Gdański , Płocku i gdzie jeszcze??

 

Kejow

Opublikowano: 20.09.2012 16:52.
Autor: kejow
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Działam głównie w samotności piszę pracuję - staram się robić to co lubię. Poszukuję nowości przy pewnym konserwatywnym podejściu i racjonalnym spojrzeniu - ale nie omijam słowa fantazja. lex brevem esse oportet quo facilius ab imperitis teneatur - przepis prawny powinien być zwięzły, aby ludzie z nim nie obeznani tym łatwiej go przestrzegali, łatwiej mogli go zapamiętać ------------------------

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @kejow {oprawka co do daty. ---------------------------- Inne przyczyny wachania W historii...
  • @Homeboy Umowa z Kaaterm na dostawęgazu była silnie krytykowana...
  • @roko Strefa wpływu jest rozdzielona na formalną (administracyjną) i polityczną. Jest...

Tematy w dziale