327 obserwujących
24 notki
889k odsłon
  18563   0

Z okazji zakończenia roku szkolnego

Kończy się kolejny rok nauki. Dla uczniów był to czas trudu, wielu godzin spędzonych na przygotowywaniu się do kartkówek, sprawdzianów, pisaniu prac. Dla nauczycieli - czas spędzony z uczniami na lekcjach, poświęcony na sprawdzanie prac domowych i przygotowania do zajęć. Dla rodziców to czas troski o postępy w edukacji ich dzieci. 
 
Uczniom chcę pogratulować całorocznej pracy. Szczególne gratulacje należą się tym, którzy rok szkolny zakończyli z najlepszymi wynikami, z sukcesami w różnego rodzaju olimpiadach, konkursach i zawodach. 
Wszystkim pracownikom oświaty pragnę przekazać słowa uznania i podziękowania za trud włożony w edukację młodego pokolenia. To niezwykle odpowiedzialne zadanie, inwestycja w przyszłość naszego kraju.
Rodzicom dziękuję, że razem z dziećmi i nauczycielami codziennie dzielili ten trud. 
 
Kiedy mowa o polskiej szkole, nie da się pominąć również tematów bolesnych. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w szkolnictwie daleka jest od ideału, dużo jest jeszcze do zrobienia. Wadliwa podstawa programowa, niska jakość podręczników, zachowania patologiczne i brak bezpieczeństwa w szkołach, system egzaminów wymuszający naukę „pod testy” a nie dla rozwoju intelektualnego czy degradacja prestiżu zawodu nauczyciela to tylko niektóre z problemów.
Sytuacji nie poprawiają wprowadzane przez obecny rząd zmiany, takie jak nowy System Informacji Oświatowej, zakładający gromadzenie danych wrażliwych o uczniach. Warto zaznaczyć, że Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.
Wielkim wyrzutem sumienia dla rządzących powinien być również fakt, że wakacje, czas upragnionego i zasłużonego odpoczynku, kiedy każde dziecko powinno mieć możliwość wyjazdu, dla wielu będą okresem spędzonym w domu. Wielu polskich rodzin nie stać na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży, co jest efektem pogarszającej się sytuacji gospodarczej.
Prawo i Sprawiedliwość wiele miejsca w swoim programie poświęca szkolnictwu, nauce, wyrównywaniu szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Wiemy, że od edukacji i wychowania młodego pokolenia już niedługo zależeć będą losy Polski. Nasze trzy główne cele to stwarzanie dobrych szans edukacyjnych wszystkim młodym obywatelom bez względu na miejsce zamieszkania oraz poziom majątkowy i wykształcenie rodziców, zapewnienie solidnego wykształcenia i przygotowanie do życia w nowoczesnym społeczeństwie oraz rozwój ponadprzeciętnych talentów.
 
Młode pokolenie jest przyszłością naszej Ojczyzny. Bez niego sukces Polski nie jest możliwy. To ich wiedza, zapał, chęć osiągania sukcesów powinna być motorem napędowym naszego rozwoju gospodarczego. Naszym zadaniem, zadaniem pokoleń starszych, jest umożliwienie im osiągania sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Tylko Polska nowoczesna i solidarna będzie dla nich krajem, w którym będą czuć się bezpiecznie. Polska nowoczesna, solidarna i bezpieczna będzie gwarancją, że każdy z nich będzie traktowany jak równoprawny obywatel. Tylko w tak urządzonym kraju będą mogli realizować swoje plany i osiągać sukcesy. W innym wypadku czeka ich niestety to, czego dzisiaj doświadczają ich nieco starsi rówieśnicy, którzy po zakończeniu edukacji nie mogą znaleźć pracy albo napotykają na liczne bariery hamujące ich rozwój.
 
Z okazji zakończenia roku szkolnego dzieciom i młodzieży życzę radosnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Niech będzie nagrodą za Wasz całoroczny trud. Rodzicom i pracownikom oświaty życzę zaś udanych urlopów.
 

 

Lubię to! Skomentuj262 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale