5 obserwujących
564 notki
122k odsłony
108 odsłon

Szukając nowego świata

Wykop Skomentuj

Astronomowie twierdzą, że w naszym Układzie Słonecznym może być kolejna, dziewiąta planeta, i rzekomo ma znajdować się gdzieś za Neptunem. Tę teorię podpierają dziwnym zachowywaniem się obiektów w Pasie Kuipera, tak, jakby coś na nie oddziaływało.

O istnieniu takiego ciała niebieskiego może świadczyć chociażby przekaz pierwszej ludzkiej cywilizacji – Sumerów – którzy przedstawili model Układu Słonecznego, i co ciekawe, już wtedy widniała tam ta tajemnicza planeta (jeśli się nie mylę, to nazywali ją Nibru). Ich zdaniem z niej przybywały na Ziemię tajemnicze istoty o nazwie Annunaki, i podobno kwitło na niej inteligentne życie, cokolwiek ta enigmatyczna, antyczna historia miała oznaczać.

Uczeni są zdania, że ta planeta to ‘’super Ziemia’’, czyli planeta skalista, kilkakrotnie większa od naszej. Nie wykluczają jednak, że ten obiekt to wielka planeta gazowa, jak chociażby Jowisz. Z kolei w świetle najnowszych badań płynie hipoteza o tym, że to w istocie jest mała czarna dziura. Przemawia za tym fakt, że nie jesteśmy w stanie w żaden sposób jej zaobserwować.

Kwestia tego obiektu to dla badaczy prawdziwy święty Graal, i praktycznie spędza im sen z powiek.


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie