11 obserwujących
111 notek
84k odsłony
  1500   9

Dlaczego Izrael i USA mają czelność ingerować w nasze ustawodawstwo?

Dlaczego Izrael i USA mają czelność ingerować w nasze suwerenne ustawodawstwo? Z bardzo prostego powodu, bo mogą, bo to zawsze działało, bo byli w stanie wymóc co chcieli. Nie przyszłoby im do głowy, aby takie działania skierować przeciwko Francji, Niemcom, czy nawet Hiszpanii.

Ci, co obecnie zarzucają brak suwerenności i odpowiedzialności rządowi PiS, sami rządząc wykonywali polecenia Izraela, Niemiec, bądź USA, z podkulonymi ogonami i przyzwyczaili te kraje, że tak będzie zawsze. Zdrada polskich interesów choćby przez Kwaśniewskiego w sprawie Jedwabnego jest tu symboliczna. Zniszczenie konkurencyjnych dla Niemców stoczni przez Tuska na ich życzenie, także. O mały włos brakowało, a nie byłoby LOT- u, czy Orlenu.

Nic dziwnego, że zarówno USA, jak i Izrael bezczelnie domagają się zmiany naszego prawa na ich nieuzasadnioną korzyść. Działa tu zasada, daj mi palec, a wezmę cała rękę. Rozochoceni wcześniejszymi ustępstwami przestali mieć jakikolwiek umiar i opory. Trzeba położyć temu tamę i wielki szacunek dla Premiera i Prezydenta, że się w końcu na to zdobyli. Zwłaszcza, że nasza przewidywalna opozycja także tym razem kosztem Polski bez skrupułów próbuje coś ugrać dla siebie. Głos Szczerby, prominentnego polityka Platformy, w tej sprawie nie pozostawia wątpliwości. I oni się później obrażają za porównanie do Targowicy?

Zróbmy to raz, a skutecznie, aby nie pozostawiać naszym oponentom politycznym najmniejszych nadziei na efekt takich nacisków, nawet jeśli przez jakiś czas będzie mniej przyjemnie, a będziemy mieli spokój w przyszłości, jaki mają poważne kraje.

Panie Prezydencie, Panie premierze, tak trzymać, macie tu całkowite poparcie Polaków, a być może rozsądek wróci także po tamtej stronie.

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka