35 obserwujących
1137 notek
423k odsłony
  119   0

"Orle Gniazdo do Warszawskich Orlatek"! - Taakie będą manewry!

  "Orle Gniazdo do Warszawskich Orlatek"!  - Warszawskie robimy "powstanie"!  - Taakie będą manewry! - Wieczorem paciorek, siu-siu i spać! W niedzielę rano, wcześnie musimy wstać! Godzina ósma, trasy sprawdzenie, następna w rozkładzie! Głosowanie przy urnie! Zaznaczamy obecność i wracamy do domu. Babci i Tacie wskazujemy kierunek! Sprawdzamy przyjaciół, piszemy meldunek! <<<>>> Na koniec SMS-em strzelamy w Polskę >>>  "To warszawski Powstaniec SMS-em strzela !  Polszewikom, przy urnach spuścimy lanie!"  -  Podajemy dalej!  -  www.kacpro.blogspot.com

 

Ważne! Raz jescze! SMS-ów musi być sześć!

 Warszawskie robimy "powstanie"!

Taakie będą manewry!

Powstańcom hwała i cześć!

  Darmowa bramka / Wyślij SMS  >>>  http://www1.plus.pl/bsm/ 

 

   

"13 Października"
O tym dniu pisać będą poeci
<>
"Orle Gniazdo do Warszawskich Orlatek"!
Warszawskie robimy "powstanie"!
Taakie będą manewry!   
Wieczorem paciorek, siu-siu i spać!
W niedzielę rano, wcześnie musimy wstać!
Godzina ósma, trasy sprawdzenie,
Nestępne w rozkładzie? Głosowanie przy urnie!
Zaznaczamy obecnoś i wracamy do domu.
Babci i Tacie wskazujemy kierunek!
Sprawdzamy przyjaciół, piszemy meldunek!
Na koniec SMS-em strzelamy w Polskę:
<>
To warszawski Powstaniec SMS-em strzela !  
Po Polsce goń Polszewika! Goń, goń !  
Podaj dalej !
>>  www.kacpro.blogspot.com <<     
<>
Ważne! Raz jescze! SMS-ów musi być sześć!
Powstańcom hwała i cześć!
<>

Darmowa bramka  / Wyślij SMS >>>  http://www1.plus.pl/bsm/ 
 
 
 
Lech Kaczyński: przemówienie po zaprzysiężeniu 23.12.2005 r.

"Mamy zmienić Polskę, ale bez Was jej nie zmienimy"
 Szanowny Panie Prezydencie! Panowie Marszałkowie Sejmu i Senatu! Wysokie Zgromadzenie! Eminencjo Księże Prymasie! Ekscelencje Księża Arcybiskupi i Biskupi! Dostojni Przedstawiciele Innych Wyznań! Dostojni Goście!

Staję dziś przed Zgromadzeniem Narodowym świadom wielkiej odpowiedzialności jaką nakłada na mnie przysięga którą przed chwilą złożyłem. Wiem, że decyzja podjęta przez Naród w wyborach prezydenckich, a także w wyborach parlamentarnych wyrasta z oczekiwania wielkiej, pozytywnej zmiany w życiu publicznym i społecznym. Zadaniem przed którym staję ja, ale także ci wszyscy, którzy dzisiaj dzierżą w Polsce władzę jest sprostać temu oczekiwaniu, nie zawieść nadziei, podjąć budowę nowego kształtu naszego życia.nJestem przekonany, że sens tej nadziei, która tak głęboko zapadła w umysły Polaków można określić słowami sprawiedliwość, solidarność, uczciwość. / ... /
Polska bezpieczna, rozwijająca się, rozwiązująca problemy społeczne, odnosząca sukcesy, osadzona w tradycji i jednocześnie nowoczesna to cel, wokół którego mogą dziś jednoczyć się Polacy. Powtórzę tu słowa, które już powiedziałem nasz kraj potrzebuje rozliczenia przeszłości, bo bez tego nie może być porządku moralnego. Potrzebuje też zgody i jedności w sprawach najważniejszych.
Jestem przekonany, że możemy je osiągnąć. Całe moje doświadczenie mówi, że dobra praca, uczciwe wykonywanie zadań, sprawiedliwe traktowanie ludzie jednoczy ludzi różnych światopoglądów i życiorysów. Inne doświadczenia sprzed lat 20 i 30 pokazały, że historię tworzą ci, którzy mają odwagę działać.
Na moich oczach niewielkie grupy opozycjonistów, kilkudziesięciuosobowy wolny związek zawodowy przekształcił się w wielki ruch narodowy "Solidarność" i mimo zadanych ciosów zwyciężył. Chcieć to móc. Te słowa wydawałoby się nierozważne towarzyszyły nam w tamtych trudnych ale pięknych czasach. Towarzyszyły też twórcom naszej niepodległości II Rzeczypospolitej. Zwracam się do was Rodacy, abyście mimo wszystkich zawodów raz jeszcze uwierzyli. Mamy zmienić Polskę, ale bez Was jej nie zmienimy. A zmienić ją koniecznie trzeba." 


 
 
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale