0 obserwujących
28 notek
21k odsłon
  321   0

Kto może odwołać dyrektora

Fragment z Ustawy o Służbie Więziennej, dokładnie art. 4 pkt. 3 mówi, iż Dyrektora Generalnego Służby Więziennej powołuje i odwołuje Prezes Rady Ministrów na wniosek Ministra Sprawiedliwości.

I to jest oczywiste. Dlatego zniknęło ze strony resortowej zdjęcie gen. J.Pomiankiewicza. Jednocześnie ta sama ustawa informuje, że Dyrektora okręgowego Służby Więziennej mianuje, spośród oficerów Służby Więziennej, i zwalnia ze stanowiska Minister Sprawiedliwości na wniosek Dyrektora Generalnego Służby Więziennej (Art 6, pkt. 2) oraz, że Dyrektora zakładu karnego i dyrektora aresztu śledczego mianuje, spośród oficerów Służby Więziennej, i zwalnia ze stanowiska Dyrektor Generalny Służby Więziennej na wniosek właściwego dyrektora okręgowego Służby Więziennej. (art 7, pkt.3).

Ja się byc może czepiam, w końcu księża znają się przede wszystkim na prawie kanonicznym, ale na jakiej podstawie odwołani zostali przez premiera Tuska dyrektor okręgowy SW płk Krzysztof Kaczyński oraz dyrektor zk w Płocku płk Artur Kowalski?

I czy można odwołać dyrektora zk? Ustawa wyraźnie mówi, że dyrektora zwalnia się ze stanowiska. Czy premier może to zrobić??

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale