Karolina Nowicka Karolina Nowicka
455
BLOG

Brawo, pani minister Nowacka! Tylko tak dalej!

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Społeczeństwo Obserwuj notkę 167


No, nareszcie dobre wiadomości. Nawet jeśli nie dotyczą rzeczy szczególnie istotnych, to uśmiech sam pcha się na buzię. :)

Oceny z religii i etyki nie będą już wliczały się do średniej ocen uczniów – zdecydowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zdaniem przedstawicieli resortu, oceny z tych przedmiotów nie powinny w żaden sposób wpływać na końcową średnią ocen uczniów.

I tak oto prawo nadąża za zmianami kulturowymi. Polska się laicyzuje, zwłaszcza w najmłodszym pokoleniu, to i szkoła powinna się zmienić: z kruchtokościelnej na nowoczesną, w której uczeń się UCZY, a nie przyswaja treści nie mające żadnego związku z jakąkolwiek sensowną wiedzą. Że co? Że za wcześnie na takie przemyślenia? O, kochani! Nie mam bowiem wątpliwości, że za jakiś czas religia zostanie całkowicie wyrugowana z placówek szkolnych. A przynajmniej wszystko na to wskazuje.

I bardzo dobrze, bo na lekcjach katechezy można usłyszeć naprawdę sporo idiotyzmów. Nauczyciele tego przedmiotu są często nieprzygotowani do pracy z dociekającą, wątpiącą, czy wręcz zbuntowaną młodzieżą. A sama młodzież nie wynosi z zajęć znajomości Pisma Świętego i historii Kościoła (co byłoby jeszcze do przyjęcia, gdyż jest to część naszej cywilizacji), tylko przykre wspomnienia o kłótniach o antykoncepcję, homoseksualizm czy aborcję. Nic dziwnego, że potem odwraca się od chrześcijaństwa, a nawet decyduje się w wieku dojrzałym na apostazję.


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo