Karolina Nowicka Karolina Nowicka
938
BLOG

Kościół to w 90-ciu procentach ZŁO

Karolina Nowicka Karolina Nowicka Społeczeństwo Obserwuj notkę 193


Niektórych tak boli moja krytyka Kościoła, że nawet moją wiarę nazywają lekceważąco wiarą w „bożka”, dając tym samym do zrozumienia, że to oni są w posiadaniu jedynej Prawdy o Absolucie. Dla mnie to śmieszne. Nikt nie wie NIC o Bogu, błądzimy jak dzieci we mgle, możemy co najwyżej zaufać jakiejś „świętej księdze”, która może nas jednak uczyć ZŁA, jak np. Biblia, w której mowa o mordowaniu cudzołożników, homoseksualistów czy czarownic. I co wtedy? Czy zbliżamy się do Boga, jeśli słuchamy księży, będących często ludźmi ułomnymi, zakłamanymi czy wręcz głupimi? Czy Kościół ma prawo zagarniać dla siebie ideę Stwórcy? Zastanówcie się nad tym sami.


image


Stulecia dyskryminacji, prania ludziom mózgów i wpływania na władzę, by ta udzielała mu przywilejów, ziemi, bogactw... Oto prawda o największej organizacji świata. I nie zmieni tego nawet tysiąc dobrych duszpasterzy. Oni giną w odmętach podłości, mierności i durnoty, jakimi zionie Kościół. Każdy Kościół, ale w szczególności Rzymskokatolicki. Nawet papież nie uratuje dobrego imienia tej chorej megakorporacji.


Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo