Blog
kompletny ekspotent
kierdel
kierdel jaja se robię czasem
24 obserwujących 308 notek 223986 odsłon
kierdel, 26 października 2016 r.

Czy Antoni Macierewicz wielkim patriotą jest?

Antoni Macierewicz otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela „Patriota Roku 2016”, przyznaną przez jakieś stowarzyszenie w porozumieniu z jakąś redakcją. Tytuł pozornie przepiękny – ale czy tak naprawdę należy się nim chwalić?

Wątpliwości budzi patron nagrody – Kazimierz Odnowiciel. Otóż władca ten wysługiwał się Niemcom jeszcze bardziej niż Tusk Merkelowej. Kiedy faceta wygnano z naszego kraju, pojechał przez Węgry do Niemiec, tam złożył hołd cesarzowi Konradowi II, za co jego następca, Henryk III, dał Kazimierzowi 500 rycerzy, którzy z powrotem osadzili polskiego księcia na tronie. Tak więc władza Kazimierza w Polsce została wykuta ostrzami niemieckich mieczy!

Dalej było jeszcze gorzej. Kazimierz stał się chłopcem na posyłki niemieckiego cesarza. Henryk żąda wsparcia w wyprawie na Węgry – Kazimierz bez szemrania posyła tam swoje wojsko. Henryk każe płacić Odnowicielowi trybut za Śląsk Czechom – Kazimierz grzecznie płaci. I tak dalej...

Co więcej, dyplomacja cesarza niemieckiego doprowadziła do „zacieśnienia stosunków” Kazimierza z księciem kijowskim Jarosławem Mądrym, z którym realizował jakoby wspólne interesy. Za panowania Odnowiciela Polska ewidentnie była niemiecko-ruskim kondominium!

Ktoś mógłby bronić Kazimierza, że taka była ówczesna sytuacja geopolityczna Polski i Odnowiciel po prostu się do niej dostosował. Zdecydowanie odrzucamy takie tłumaczenie. W ten sposób można by bronić nawet Tuska! Że niby ludność Niemiec jest dwa razy większa niż ludność Polski, a dochód narodowy siedem razy większy, więc na kiepskich stosunkach polsko-niemieckich bardziej ucierpiałby nasz naród niż Germańcy... Prawdziwy patriota nie przejmuje się takimi duperelami i wszystkim, co nie chcą go słuchać, pokazuje wyciągnięty palec środkowy – bez względu na konsekwencje!

Jak widać z powyższego, Macierewicz powinien kategorycznie odrzucić oferowany mu tytuł. Skoro tego nie zrobił, jego patriotyzm staje pod znakiem zapytania.

Opublikowano: 26.10.2016 18:28.
Autor: kierdel
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Sześć praw kierdela o dyskusjach w internecie
  1. Gdy rozum śpi, budzą się wyzwiska.
  2. Trollem się nie jest; trollem się bywa.
  3. Im mniej argumentów na poparcie jakiejś tezy, tym bardziej jest ona „oczywista”.
  4. Obiektywny tekst to taki, którego wymowa jest zgodna z własnymi poglądami.
  5. Dyskusja jest tym bardziej zawzięta, im mniej istotny jest jej temat.
  6. Trzecie prawo dynamiki Newtona w ujęciu salonowym: każdy sensowny tekst wywołuje bezsensowny krytycyzm, a stopień bezsensowności krytyki jest równy stopniowi sensowności tekstu.
Tymon & Transistors - D.O.B. (feat. Jacek Lachowicz)

free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zdecydowanie Raymond Chandler! A gdybym mógł zabrać na bezludną wyspę jedną książkę,...
  • W astronomii paralaksę często oznacza się symbolem pi, a że związana jest z rozważaniami...
  • "Hm... a na czym niniejszym te nasze wymiany uprawiamy? Czyżby na "dużym kalkulatorze"?...

Tematy w dziale