0 obserwujących
2 notki
1707 odsłon
807 odsłon

Nowa Lewica kontra Wyklęci

Wykop Skomentuj11

 Czy 1 stycznia 1939 roku, świętująca Nowy Rok młodzież nastawiona optymistycznie na przyszłość Polski i realizację swoich marzeń mogła przewidzieć, że wielu z nich zginie, znajdzie się poza Polską. Zachodzi pytanie, czy ktoś z tych młodych ludzi myślał, że jego Ojczyzna dopiero młoda, rozwijająca się za 6 lat będzie morzem ruin i krwii, która nadal będzie przelewana o wolność Polski od komunizmu. 

Często zastanawiam się nad tym, jak wielu młodych aspirujących do ról społecznych II RP wyobrażało sobie przyszłość Polski. Zapewne widzieli silne państwo zbudowane i rozwijane przez następne pokolenia. Widzieli coś zupełnie innego w wizji Polski, niż zmanipulowany przez Lewicęw 2020 roku obraz II RP i młodych patriototów, którzy po wojnie walczyli w antykomunistycznej partyzantce, jako "faszystów". 

Widać, że SLD sprzed 2015 roku trochę próbowało ważyć słowa. Teraz koalicja Włodka, Roberta i Adriana nie przypomina tego co było. Owszem, były ataki na II RP, obrona PRL, stanu wojennego, krytyka Żołnierzy Wyklętych. Obecnie jednak walka z pamięcią o antykomunistycznym podziemiu jest jazdą bez trzymanki. 

Ataki na "Burego" czy "Łupaszkę" i zrównanie ich z kolaborantami jest nie na miejscu. To samo określenie ich mianem "faszystów". Mało kto wie po stronie tzw. Nowej Lewicy, że w Polsce nie było polskich oddziałów proniemieckich, partii faszystowskich i nazistowskich. 

Wszakże ów "postępowi" robią z Burego, Łupaszki i wielu postaci "faszystowskich zbiorów". Obłudne postępowanie Lewicy wynika z tego, że jej środowisko nie rozliczyło się z przeszłością. 

Zachodzi pytanie, czy na walkę z hipokryzją nie potrzeba stanowiska jasnego i stanowczego rządu. Kwiaty i pośmiertne hołdy ku czci ofiar reżimu komunistycznego nie wystarczą. 

Jeżeli oni kłamstwem to rząd, instytucje historyczne powinny dać jasny sygnał, że dosyć z tymi atakami negacji historycznej. Niedawno nasza Lewica tak szumnie cieszyła się, że Franco został wyrzucony z Doliny Poległych. Mówili jej piewcy o "sprawiedliwości dziejowej" dokonanej przez hiszpańską PSOE. 

Może pora na ekshumację Bieruta z Alei Zasłużonych i wielu innych kacyków. IPN powinien wyjść z tą inicjatywą. Co wtedy, by Lewica "postępowa i europejska" powiedziałaby publicznie, gdyby polski Stalin pośmiertnie został potraktowany jak Gottwald, Dimitrow i Gheorgiu Dej?

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka