0 obserwujących
25 notek
20k odsłon
  439   0

Ogłaszam moje plany komiksowe

Szanowni,

Wychodząc na przeciw wymogom współczesnej kultury masowej, mam przyjemność ogłosić moje plany komiksowe.

Ponieważ większość wydarzeń z historii PRL-u i nie tylko została już w tego typu wydawnictwach opisana i narysowana, ja chciałbym się skupić na samym początku, czyli po prostu na stworzeniu świata i zamierzam zakończyć moją historię obrazkową na ukrzyżowaniu, jako swego rodzaju końcu pewnej epoki i początku nowej - lepszej o wiele od starej.

Komiks ma mieć format rozkładanej książeczki i oczywiście zaczniemy od Wielkiego Wybuchu, który jak się okazuje, wcale nie stoi w sprzeczności z wcześniejszymi ustaleniami, wedle których akt stworzenia nie miał charakteru wybuchowego, a był jedynie przejawem fanaberii twórczej, lub inaczej rzecz ujmując - nadmiaru kreatywności. Co prawda pojawiają się również teorie, że stwórca był po prostu frustratem, który gdzieś tę frustrację musiał wyładować, no ale nie mają one póki co żadnego umocowania dowodowego, więc spuśćmy na nie litościwy całun milczenia.

Do czasu pojawienia się  pierwszego człowieka, istoty myślącej,  główne zadanie w moim komiksie będzie musiał wziąć na siebie oczywiście artysta plastyk, bo ta część będzie pozbawiona warstwy tekstowej i przemawiać będzie wyłącznie obrazkami.

Dlatego ogłaszam niniejszym casting na rysownika i proszę o zgłaszanie się chętnych. Od razu chciałbym jednak poinformować, że  wynagrodzenie będzie do odbioru z dołu, po sprzedaży całego nakładu i oczywiście w ratach.

Nie stawiam żadnych wymogów jeśli chodzi o wykształcenie plastyczne, chodzi mi wyłącznie o talent poparty umiejętnościami, choć oczywiście odpowiedni dyplom nie będzie przeszkodą, a o tym, czy jest odpowiedni, oczywiście ja zdecyduję arbitralnie.

Jeśli chodzi o warstwę dialogową, to biorę ją  na siebie w całości, począwszy od węża, poprzez dupę żony Lota, a skończywszy na pokrzykiwaniach na pikniku na Golgocie.

Sam również zajmę się  umową z drukarnią, dystrybucją, reklamą na targach rybnych i innych tego typu miejscach, gdyż zdaję sobie sprawę z faktu, że jak sobie pościelę, tak się wyśpię.

Ogłaszam te plany tu i teraz, gdyż jak powiadał klasyk,

Kto rządzi teraźniejszością, rządzi również przyszłością.

A jestem pewien, że przyszłość będzie należała do mnie.

Przynajmniej, gdy chodzi o rozkładane komiksy z serii Genesis, do których dołączona będzie również płyta CD z muzyką. Muzykę też biorę na siebie, bo mam w tym zakresie predyspozycje i tradycje.

K.G.

P.S.

I jeszcze coś:

Ufam, że tak ambitne plany w dziedzinie upowszechniania i rozwoju kultury, jakie opisałem w tej notce, spowodują odkrycie mojego bloga, bo przecież trudno robić w kulturze, będąc praktycznie niezauważalnym.

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale