11 obserwujących
177 notek
144k odsłony
  192   0

Kolejna ofiara Kim Dzong Una

Północnokoreański urzędnik, Kim Jong Jun zajmujący się sprawami obronności kraju jest usuwany z kolejnych ważnych stanowisk, ponieważ należy do frakcji, która nie popiera Kim Dzong Una. Choć zdobył zaufanie Kim Dzong Ila i zasiada od długiego czasu w Komisji Obrony Narodowej jest skutecznie odsuwany od władzy. Nie zgadza się z planami sukcesji. Takie informacje podają południowokoreańskie źródła. "Wierzę, że pozycja ministra Kima osłabnie na skutek konfliktów pokoleniowych i zatargów między jego siłami oraz tymi, które popierają Kim Dzong Una", powiedział jeden z urzędników.

Kim Jong Jun: kolejna ofiara Kim Dzong Una?

Kim był Kim Jong Jun? Kim Jong Jun jest jeden z najwierniejszych współpracowników Kim Dzong Ila. Jego odsunięcie stanowi dużą niespodzianką. Oznacza to, że nikt w otoczeniu Kim Dzong Ila nie może się czuć bezpiecznie.

Kim Jong Jun studiował w Akademii Militarnej im. Frunze w Petersburgu, a później stał na czele sił morskich Korei Północnej. Był ministrem Sił Zbrojnych Korei Północnej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Obrony Narodowej od 2009 r. Zastąpił wicemarszałka Kim Il Chola, który ciężko chorował i nie mógł pełnić obowiązków służbowych.

Źródło: english.yonhapnews.co.kr, opracowanie: asidafra, Nicolas Levi

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale