northkoreapl northkoreapl
1063
BLOG

Profesor Leszek Balcerowicz: Suwerenna jest tylko Korea Północna

northkoreapl northkoreapl Polityka Obserwuj notkę 1

Na świecie jest tylko jeden kraj suwerenny. To Korea Północna – przekonywał prof. Leszek Balcerowicz na antenie TVP.Info. Balcerowicz zastrzegł przy tym, że takie stwierdzenie jest prawdziwe, jeśli suwerenność zdefiniuje się jako „brak jakichkolwiek ograniczeń kompetencji danego państwa”. – Korea Północna nie należy do żadnego ugrupowania, które by ją ograniczało – zauważa były prezes NBP.
Prof. Balcerowicz, który odrzuca skoncentrowaną na kwestiach związanych z suwerennością krytykę PiS-u i Solidarnej Polski pod adresem premiera, sam zarzuca Tuskowi niekonkretne wypowiedzi na temat unijnej polityki rządu. Pytany o ocenę wystąpienia Tuska przed parlamentem, w czasie którego premier przedstawiał posłom informację na temat sytuacji w UE, Balcerowicz stwierdza że „razi go pustosłowie”. – W sporej części po stronie rządu, ale jeszcze bardziej po stronie opozycji – dodaje. – To nie jest dyskusja, tylko pseudodyskusja – ubolewa były wicepremier.
Były szef NBP mówiąc o zarzutach posłów PiS-u i Solidarnej Polski pod adresem Tuska podkreśla, że „hasło suwerenności jest zbyt ogólnikowe”. – Trzeba wejść w konkrety. Jeżeli państwa mogą łatwo wydawać pieniądze, których nie mają, to prędzej czy później kończy się to kryzysem. Ograniczenie takiej możliwości szkodzenia przez państwa, jest dla ludzi pozytywne – przekonuje.

Źródło: wprost.pl

NorthKorea.pl to portal o Korei Północnej.Jeśli chcecie Państwo otrzymywać newsletter z najważniejszymi informacjami z Korei Północnej, to proszę o wysłanie maila na northkoreapl@gmail.com.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka