Amerykańskie media bezlitośnie zepsuły robotę Palikotowi, Tuskowi i Millerowi. Ujawniły współpracę WSI w sprawie więzienia w Kiejkutach , czar komisji śledczej prysł jaak sen złoty.
"
- Polski wywiad dostał trochę funduszy, a agencja pewną lokalizację do prowadzenia tajnej operacji - pisze "Washington Post", podkreślając, że obiekt w Kiejkutach był dla Amerykanów najważniejszym ze wszystkich tajnych więzień, stworzonych po zamachach z 11 września.
To właśnie tu agenci CIA 183 razy zastosowali tak zwane podtopienie wobec Chalida Szejka Mohammeda, co przez wielu uznawane jest za torturowanie. Według gazety, do Kiejkut przewieziono również innych więźniów oskarżonych o terroryzm, w tym abu Zubaidę oraz Abd al-Rahima al-Nashiri."
wiadomosci.onet.pl/kraj/washington-post-cia-zaplacila-15-milionow-za-tajne-wiezienie-w-polsce/d5914
Złote Bany - ,Starosta Melsztyński, Wywczas, Artymowicz , Maia14, Osiejuk, Rudecka Kalinowska
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości