0 obserwujących
371 notek
173k odsłony
707 odsłon

Złość w narodzie jest ogromna. Nadchodzi rewolucja. Postulaty

Wykop Skomentuj15

  http://krisznak.salon24.pl/364874,zlosc-w-narodzie-jest-ogromna-nadchodzi-rewolucja

To jest moja notka z 17 listopada

 

 To nie rock. I jego punk. To nie skrajna prawica i jej członkowie. Jedni i drudzy to margines współczesnego zycia społecznego. 

Prawdziwa siła ukryła się w hip-hopie. Blokowiska jednoczą się bardzo szybko. Ile potrzeba na to czasu.?

Kilka godzin?

Polskie miasta to jedno wielkie blokowisko. Zmiany, które przyjdą -wydarzą się nagle. Będą gwałtowne.

 

.....

Mamy najmłodsze społeczeństwo w Europie, które co chwile natrafią na socjalistyczny sufit. Mamy recesje na horyzońcie. No i mamy internet. 

Tej wybuchowej mieszance brakuję jeszcze programu zmian, by ta energia, która tak czy siak wybuchnie, nie przerodziła się w krwawą rewoltę.

 

Drodzy Państwo,  po raz pierwszy w III RP mamy do czynienia z tak wielkim wystąpieniem przeciwko władzy, co było podkreślane na wielu wiecach  w obronie darmowej kultury.

Młodzież w wieku 20-35 lat zjednoczona w portalach społecznościowych uciera nosa wszystkim starym rzędom i pokazuje na co ją stać. Pokazuje swoje niezadowolenie i co najważniejsze chęć zmian.

Dla niektórych jest to czarny łabądź. Dla mnie, jako uważnego obserwatora nastrojów społecznych to coś czego się spodziewałem.

Moim zdaniem to ciekawe zjawisko i historyczna chwila, która kiedyś spotykana będzie na kartach historii. Wpływ warunków ekonomicznych-Bezrobocie i przeterminowane zobowiązania jak i społeczno- politycznych jest wielokierunkowy i niewyróżnił bym jednego głównego. Cały system ustalonych warunków spotkał się w punkćie do którego trafiliśmy. Moim zdaniem niezmiernie ważne było wyskoczenie wykopu.pl na bardzo wysokie miejsce w polskim internecie z liczbą odsłon zaraz po największych portalach internetowych, które cenzurują PAP, przedrukowują artykuły ,kreują gwiazdy i mieszają ludziom w głowach. Oczywiście podobnie jest z facebookiem . Podobnie jest z  ogromną iloscia filmów jakie można obejrzeć na youtubie.

Widzę też związek tej sytuacji z wystąpieniami Rosjan orzeciwko Putinowi. Wszech Car, jak nazwałaby go Justyna Pochanke, okazał się nagi, a 100 tyśiecy Rosjan, pokazało swoją demokratyczną twarz. Moze to nadinterpretacja, jednak związek jednego z drugim ma wbrew pozorom dużo sensu.

Ludzie są już zmęczeni próba podziału ich na dwa obozy, które w sposób niezwykle silnie odbiło się na życiu towarzyskim wszystkich Polaków. Warto przyjrzeć się hasłom, które pojawiły się na wiecach, by zobaczyć, że wołane jest o zmiane standardów w mediach, gdzie wąska grupa ludzi, rozdaje wszystkie celebryckie synekury, i raz po raz trafia się na takie same opinie, które odstające coraz bardziej od rzeczywistości.

A prawda jest taka, że młode pokolenie przy użyciu internetu potrafi się bardzo szybko zorganizować. Koncesjonowana polska mediokracja nie ma szans z internetem.

To tutaj  można obejrzeć przekłamania największych mediów, zdobyć infrmacje alternatywne. Internet to największy związek zawodowy. To nowa Solidarność.

Ludzie, którzy pogodzeni z niższymi standardami życia w Polsc, cieszą się darmowym dostępem do kultury. To źródło wzorców w społeczeństwie indywidualistycznym jest ostatnią twierdzą nieskrępowanej prywatności, wolności i fantazji.

Młodzi Polacy naoglądali się  -nacierającej huzarii. Spotykali sie z wiele alternatywnymi spojrzeniami na najnowszą historię III RP i powiedzmy sobie szczerze,nic nas  nie zatrzyma. 

Przydałyby się nowe postulaty na wzór tych Solidarności z lat 80 by ta ogromna energia nie zmarnowała się. Jeśli mogę coś zaproponować od siebie to  żądamy:

a) wolnego internetu i uczciwych mediów,

b) demokracji bezpośredniej - referendów w skali kraju i głosowania on-line na poziomie lokalnym,

c)  systemu bankowego nastawionego na rozwój wspólnoty lokalnej,

d) zmniejszenia danin publicznych od najbiedniejszych ludzi w społeczeństwie,

e) reformy wymiaru sprawiedliwości

f) zlikwidowania wszystkich tytułów naukowych na uczelniach wyższych z wyjątkiem tytułu doktora. 

g) zlikwidowania dopłat państwowych na rzecz partii politycznych. Tylko system oparty na opłatach sympatyków pozwoli na zbudowania praworządneg0 rządu

h) żadamy zlikwidowania państwowej limitacji dostępu do pracy. zlikwidowania koncesji, żadamy wolności, plurazmu gospodarczego i egalitaryzmu społecznego

i) ścigania korupcji

j) odsunięcia od władzy ludzi, nie spełniających standardów działania państwa demokratycznego

......

Młodzież pokochała strajki. Młodzież zmieni Polskę na plus. W tym roku.

.....teraz to dopiero się zdziwicie.

 

 

 

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale