raven59 raven59
188
BLOG

Atak na ministra Macierewicza zamiast podziękowań...

raven59 raven59 Ekonomia Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

W sprawie realizacji  terminala przeładunkowego w Łodzi mającego obsługiwać wymianę handlową z Chinami – Skandaliczna niewiedza i atak na ministra Macierewicza zamiast podziękowań

Konferencja prasowa w dniu 7 stycznia 2017 r. (sobota) o godz. 12

l Jeśli chcemy mieć pewność, że w Łodzi powstanie terminalprzeładunkowy służący wymianie handlowej z Chinami na terenie dawnej wojskowej bazy magazynowej w Kompleksie 20 Podstrefy Łódź ŁSSE przy ul. Pryncypalnej 94 w Łodzi niezbędne jest ogłoszenie przetargu łącznego, o którym mowa w § 3 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 15 listopada 2004 r. w sprawie przetargów i rokowań oraz kryteriów oceny zamierzeń co do przedsięwzięć gospodarczych, które mają być podjęte przez przedsiębiorców na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Dz.U. z 2004  nr 254 poz. 2544).

Formuła przetargu łącznego, umożliwi przystąpienie do przetargu na zakup gruntu oraz uzyskanie zezwolenia na realizacje konkretnego przedsięwzięcia inwestycyjnego i  prowadzenie określonej działalności w ramach ŁSSE w jednej, połączonej procedurze.

  l Ogłoszony w połowie ubiegłego roku przez Wojskową Agencje Mieniaustny przetarg na działkę przy ul. Pryncypalnej 94 w Łodzi – wyznaczony na 7 grudnia 2016 r.  był nieograniczony i działka mogła trafić do dowolnego podmiotu na inne cele (także jako lokata  kapitałowa dowolnych funduszy). 

l Miałem wiedzę o takich zamiarach inwestorów, które uniemożliwiłyby powstanie terminala przeładunkowego przy Pryncypalnej. Dlategozabiegałem u ministra Antoniego Macierewicza o unieważnienie przetargu nieograniczonego by umożliwić przeprowadzenie przetargu łącznego. Przecież po to działka przy ul Pryncypalnej 94 została objęta statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by realizować przetarg pod konkretne przedsięwzięcie inwestycyjne.

l Minister Antoni Macierewicz odwołując przetarg nieograniczony otworzył drogę Ministerstwu Rozwoju i Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej do przeprowadzenia przetargu łącznego, czyli przetargu na działkę pod  realizacje inwestycji terminala przeładunkowego.

Za to powinno się podziękować ministrowi Antoniemu Macierewiczowi, a nie atakować w wyniku skandalicznej niewiedzy autorów fałszywych informacji. 

Włodzimierz Tomaszewski,      Radny Rady Miejskiej w ŁodziŹródło: http://jerzy-kropiwnicki.blog.onet.pl/2017/01/09/09-01-2017-otrzymalem-nastepujacy-dokument-od-p-radnego-wlodzimierza-tomaszewskiego/

Opublikowano: 2017.01.11 godz.: 01.03

raven59
O mnie raven59

„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka