74 obserwujących
801 notek
1332k odsłony
3102 odsłony

Prezydent Andrzej Duda wystawiony do wiatru, czyli telewizja Kurskiego po Kurskim

SuperExpress
SuperExpress
Wykop Skomentuj146


Ciężko wywalczone zwycięstwo, czyli odwołanie Kurskiego okazuje się pokazaniem kolejnego paluszka, tym razem w kierunku Głowy Państwa. Jacek Kurski zostaje natychmiast doradcą zarządu TVP, wprowadzona wcześniej do zarządu, na wniosek Prezydenta, Marzena Paczuska- Tętnik zostaje zawieszona i oskarżona o spowodowanie znacznych strat finansowych. Wniosek dotyczący jej zawieszenia zawiera znaczące sformułowanie:

Pani Marzena Paczuska-Tętnik budowała swą pozycję zawodową na demonstrowaniu utrzymywania doskonałych relacji i licznych kontaktów z Kancelarią Prezydenta. W powszechnym odczuciu była przedstawicielką Głowy Państwa w kierownictwie nadawcy publicznego odpowiedzialnym za reprezentowanie jego interesów w zakresie ekspozycji i wizerunku".

Powyższe określenia nie są nawet sugestią, ale prostym stwierdzeniem, że Andrzej Duda zapewniał sobie pozytywny image w TVP za pomocą swojej protegowanej a Jacek Kurski nie ma z tym nic wspólnego. Dodanie do tego finansowych nadużyć kandydatki forsowanej  przez Prezydenta domyka obraz w którym paluszek w stronę pana Prezydenta jeszcze wyraźniej widać.

Zemsta dwóch panów JK jest zapewne słodka i dobrze im smakuje. Pokazanie Głowie Państwa miejsca w szeregu jest z pewnością nieostatnim znakiem co na polskiej scenie politycznej opanowanej skutecznie przez Prawo i Sprawiedliwość ma do powiedzenia kandydat na ponowną prezydenturę. Wyskoczył przed szereg ze swoim naiwnym żądaniem dymisji jednego z faworytów Prezesa i po raz kolejny zobaczył jakie są tego skutki.

Państwo z dykty i w rozsypce podobno było za poprzedników. Ale to co teraz się dzieje, jeżeli weźmiemy również pod uwagę dzisiejsze zawoalowane sugestie prezesa Banasia z NIK-u w stronę prominentów PiS-u i najwyższych urzędników państwowych w randze ministrów, wprowadziło rozkład państwa na „wyższy” poziom. Mafijne określenia o walce klanów i capo di tutti capi coraz bardziej implementują się na polskim gruncie.

Kopniak w górę prezesa TVP, prawdopodobne odszkodowanie finansowe, mianowanie przyjaciela i, jak prasa określa, MENTORA Jacka Kurskiego, na głównodowodzącego „publiczną telewizją”, usunięcie niewygodnej Paczuskiej z nagle znalezionymi finansowymi niedociągnięciami – to odpowiedz na żałosne próby Prezydenta wymuszenia swojej woli na Jarosławie Kaczyńskim.

Upokorzony Andrzej Duda może przedłuży swoją prezydenturę a może nie. W tej chwili jednak można już powiedzieć, że nie bez kozery Prezes w wywiadzie dla GPC rozważał dalsze rządy PiS-u bez swojego „kandydata marzeń”. Wygląda na to jak gdyby główny rozdawacz politycznych kart w obecnej Polsce spisał już teraz kandydaturę Dudy na straty.

Jak się wydaje Jacek Kurski nie będzie mu w tym przeszkadzał.
Jako fachowy doradca zarządu TVP. 

Czy to co spotkało dzisiaj pana Prezydenta Andrzeja Dudę to się nazywa UPOKORZENIE?


Wykop Skomentuj146
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka