lestat lestat
140
BLOG

To nie była wojna i gdzie ja mieszkam ? de iure

lestat lestat Polityka Obserwuj notkę 18

Najechali. Na czołgach , na koniach , pieszo . Wzięli naszych żołnierzy do niewoli. Niektórych zamordowali , niektórych zmusili do wycieńczającej pracy. Niektórych wcielili do swojej armii . Niektórych zwolnili . Tych co nie zdążyli , wcielili do innej armii . Ci co zdążyli opuścili z generałem te tereny .

 Najechali. Wywlekali z domów , pakowali w pociągi wywozili . Inteligencję celowo mordowali. Wywieźli tam gdzie część zmarła z wycieńczenia , chorób , nieludzkiego wysiłku . Kobiety gwałcili , dzieci bili , starców wlekli. Zabrali nam wszystko co przedstawiało jakąś wartość.
 
Wbili nam nóż w plecy , traktowali jak bydło . Gdy losy wojny się odwróciły , na jakiś czas byliśmy sojusznikiem. Gdy się okazało , że zamordowali naszych oficerów , zerwaliśmy stosunki. Stworzyli sobie inny rząd który nazwali polski .
 
Po zakończeniu wojny większość część terenu jaki najechali , potem utracili i na nowo zdobyli , zatrzymali dla siebie . To już nie jest Polska . Ci co ocaleli nie wrócili do swoich stron. Innych co w ramach Państwa Podziemnego walczyli , wysłali tam gdzie ich poprzedników w polskich mundurach .
 
Teraz po słowach ”zbrodnia wojenna” posła , który nie powinien według mnie już dalej być wicemarszałkiem  , niektórzy udowadniają , że to nie była wojna , bo nie podpisano traktatu po zakończeniu wojny , ani jej nie wypowiedziano .
 
Nieważna jest odezwa prezydenta z 17 września 1939 i nieważne jest oświadczenie z 18 grudnia1939roku . Rząd RP na uchodźstwie uznał, że zaistniał de facto stan WOJNY między Rzeczpospolitą Polską a Rosją Sowiecką .
 
Jeśli to nie była wojna to co to było ? Ach no tak , to było ogłoszone 27 października 1939
Naród ukraiński w byłym państwie polskim skazany był na wymarcie ... Polscy panowie robili wszystko, by spolszczyć ludność ukraińską, zakazać używania słowa Ukrainiec i zastąpić je słowem bydło i chłop ... Armia Czerwona, wypełniając wolę wielkiego narodu radzieckiego, wyciągnęła do mas pracujących Zachodniej Ukrainy pomocną dłoń i oswobodziła je z ucisku polskich kapitalistów i obszarników. Zgromadzenie Ludowe Zachodniej Białorusi obradowało pod hasłem śmierć białemu orłowi.
 
Jeśli to nie była wojna , to co jest wojną ?
I 17 września wytłumaczcie tym nielicznym ocalałym co jeszcze żyją , że to może była wojna de facto ale nie de iure .
 
A za jakiś czas wytłumaczycie mi , że mieszkając w Sopocie w Rzeczpospolitej Polskiej mieszkam tam de facto , bo de iure ........ Freie Stadt Danzig ?   
lestat
O mnie lestat

W związku z końcem postkomunistów,a poszerzeniem pojęcia lewica oraz uznaniem Gierka za patriotę - odkurzam znaczek sprzed 35 lat "Za nic bym nie chciał , aby uważano mnie za człowieka poważnego , bo w obecności tzw. poważnych ludzi dzieci bawia się bez wigoru i radości , kobiety przestają być zalotne , wojskowi nie chcą opowiadac pieprznych anegdot , maski zdejmuja lub nadziewają w ich obecności tylko ludzie smutni. A na dodatek - durnie są zawsze poważni. Jeden z tych poważnych wygłosił najgłupsze zdanie w salonie na mój temat "dyskomfort części dyskutantów wynikający z tej wprost niemożliwej już do banalizowania, relatywizowania czy tym bardziej ignorowania kompromitacji PO, wzrósł niepomiernie i manifestuje się w sposób różnoraki. Jedni fundują nam różnego rodzaju divertissement w postaci zagadek...."

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (18)

Inne tematy w dziale Polityka