Media musza miec temat, jest on zeszta w tym przypadku oczywisty. Kazdy, kto sie interesuje, sam siebie zapyta. Ale podgzrewanie tego przez slupki opinii i pytanie oi to bramkarzy w taki sposob jak sie pyta, zadziala tylko zle.
Mamy z czterech, pieciu bramkarzy na europejskim poziomie, gdyby w "nodze" w jedensatce wychodzilo pieciu bramkarzy, to bylibysmy wicemistrzem Europy. Chyba tylko operatorw filmowych mamy tak dobrych w takiej ilosci.
Bylem bramkarzem, ligowym i reprezentacyjnym, w innej pilce. Bramkarz to polowa druzyny, zwlaszcza jego dyspozycja konkretnego dnia. Jesli Szczesny iczy Tyton, nie daj boze, zagra slabo, to bedzie duzo bardziej wina mediow, niz ich wlasnie. To nie sa delikatesy, tylko, przynajmniej na zewnatrz, twardzi ludzie. Ale akurat bramkarz to jeste przewaznie dobrze opancerzony delikatny mechanizm.
Leszek Budrewicz - dziennikarz, pisarz, poeta, wykładowca akademicki, działacz struktur podziemnych "Solidarności", w młodości wicemistrz Polski w piłce wodnej. Laureat nagrody miesięcznika „Odra” za reportaż o powodzi we Wrocławiu w 1997 roku.
Publikacje: zbiory poezji "Pierwsza i druga wojna światów", „Pasta z rasta”, "Noc długich szyi", „Wiersze wezbrane”, „Wieczna teraźniejszość” oraz zbiór opowiadań "Złodziej cukierków".
W latach 70’ i 80’ działacz opozycji (szczegóły: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Leszek_Budrewicz).
W 2008 roku nakładem wrocławskiego IPN-u ukazała się książka: „Leszek Budrewicz. Z PRL do Polski. Wspomnienia z niejednego podwórka (1976–1989)” (więcej: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/9413/Z_PRL_do_Polski_Wspomnienia_z_niejednego_podworka_19761989.html)
Pełny biogram: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Budrewicz
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości