StaH StaH
26
BLOG

No dobrze.

StaH StaH Polityka Obserwuj notkę 6

Na wstępie chciałbym wyrazić zadowolenie, że moja poprzednia notka wywołała dosyć dużą burzę wśród Szanownych Czytelników. I bardzo dobrze. Zacznę jednak od paru kwestii pomniejszych:

 

1) Nie czytam Gazety Wyborczej (w jej papierowym wydaniu) - uważam, że nie wszystkim należy dawać zarobić. Mam również nadzieję, że wszyscy apologeci PiS-u oraz IV RP zostawią ten temat w spokoju, bo naprawdę zwalanie wszystkiego na GW jest dziecinne. Czytam wszystko, dosłownie wszystko - od Naszego Dziennika, Gazety Polskiej po Nie i serwis gazeta.pl. Każdy szanujący się periodyk (miesięcznik, tygodnik, dziennik - nieważne) posiada swoją wersję internetową, z których to wersji korzystam nader skwapliwie, po to tylko żeby wyrobić sobie jedyny słuszny - czyli MÓJ WŁASNY - pogląd na świat. Nikt mi nie zarzuci że mam klapki na oczach, bo poglądy są od tego, żeby je rewidować w razie potrzeby.

 

2) Nie jestem hipokrytą - jeśli jest napisane, że szanuję wolność to tak jest. Z tym, że nie przyczepiłem się do tego CO pomorscy działacze PiS powiedzieli, tylko do sposobu w jaki to zrobili (czyli jak zawsze - wrednie, atakując i - generalnie - bez krzty dobrych manier)

 

3) Odrobinę kultury, proszę! - nazywać mnie studenciną bez jakiejkolwiek wiedzy na mój temat jest infantylne i tylko źle świadczy o piszącym. Ja wiem, że bardzo łatwo jest krytykować a nawet obrzucać błotem jak się jest anonimowym. Standardy PiSowskie zachowane, gratuluję, prosiłbym jednak o więcej tzw. MERYTORYCZNYCH komentarzy. Dla niezorientowanych, za pwn.pl:

 

merytoryczny «dotyczący treści sprawy, a nie jej strony formalnej»

 

4) Dziękuję za ten jeden, jedyny komentarz pozytywny który jednak utwierdził mnie w przekonaniu, że są na tym świecie ludzie którzy nie są zawistni i nie żyją na żerowaniu na innych. Naprawdę, serdeczne dzięki.

 

Na sam koniec chciałbym podziękować wszystkim komentującym. Chciałem podziękować gdyż, szczerze przyznam, rację miał ten który nazwał mnie prowokatorem. Poprzednia notka była prowokacją i przyznaję się do tego bez bicia. Także do tego, że zwlekałem z publikacją odpowiedzi. Jeśli ktoś poczuł się urażony - serdecznie przepraszam. Jeśli nie - tym lepiej dla mnie ;-)

 

Co zaś do Guntera Grassa, wydaje mi się że najlepiej skomentował to swego czasu abp. Michalik:

 

„Oto noblista niemiecki, Guenter Grass, przyznał się, że zgłosił się sam do SS, formacji najbardziej nazistowskiej. Dzisiaj jest starym człowiekiem, a jednak chce się oczyścić. Myślę, że większym jest człowiekiem dzisiaj, przyznając się do tego i przepraszając innych, większym jest autorytetem i większym pisarzem, niż wtedy, gdy zdobywał Nobla"

 

I chyba tyle należałoby w tej kwestii powiedzieć, bo co do tego ze G.G. pisarzem znakomitym jest, a i osobowością nieprzeciętną grzeszy - nie ma chyba najmniejszych wątpliwości.
StaH
O mnie StaH

Są plusy dodatnie i plusy ujemne, że zacytuję klasyka.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (6)

Inne tematy w dziale Polityka