0 obserwujących
75 notek
48k odsłon
  1259   0

Kibice Ruchu we Wrocławiu, czyli liga przyzwoitości

Foto Łobuz
Foto Łobuz

Nowy stadion Śląska nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, więc mecze mają być rozgrywane bez udziału kibiców gości. Tymczasem kibice Ruchu w sile ok. 230 pojawili się wczoraj na stadionie i to na naszych sektorach. Siedząc koło nas wywiesili swoje flagi, dopingowali swoich i nikomu włos z głowy nie spadł.

Nie, nie ma między nami żadnych przyjacielskich relacji. Wręcz przeciwnie :) Ale jednocześnie chyba każdy z kibiców Śląska wiedział, że się kibice Ruchu u nas pojawią i będą mogli spokojnie obejrzeć mecz. Dlaczego? Bo w świecie kibiców obowiązują pewne określone zasady. Ekipy mogą się nie lubić i mieć bogatą historię różnych „sparingów”, ale w potrzebie należy pomóc. Zwłaszcza, jeśli obie jeśli ekipy się szanują. Wiosną ubiegłego roku kibice Śląska nie mogli pojechać do Chorzowa na mecz oficjalnie, więc kibice Ruchu zgodzili się przyjąć 200 osobową delegację od nas na swoich sektorach. Tym samym każdy się spodziewał, że wobec niespełniania wymogów przez nasz nowy (!) stadion kibice Ruchu pojawią się na naszych sektorach. Jedyne co było wątpliwością, to ilu ich będzie.

Cóż, są w Polsce środowiska które uparcie lansują teorię, że dla kiboli piłka nożna się nie liczy, że to tylko pretekst do obijania sobie twarzyczek. Tymczasem zagorzali kibole nie lubiących się ekip potrafią sobie pomagać po to tylko, żeby nielubiana ekipa mogła obejrzeć mecz. Ba, ich obecność jest traktowana jako coś oczywistego. I to wszystko w sposób całkowicie bezpieczny. Wczoraj pod stadionem kibice Ruchu stali przed wejściem całą, ponad 200 osobową grupą, nieniepokojeni przez kogokolwiek, żadnej ochrony itp., jedynie w pobliżu 3-4 radiowozy (jednak policjanci siedzieli środku najwyraźniej zdziwieni tym co widzą). Na stadionie siedzieli tuż koło naszego sektora, dopingowali, wywiesili flagi a piłkarze Ruchu mieli do kogo podbiec po meczu.

Od lat w świecie kiboli popularna jest książka Romka Zielińskiego „Liga chuliganów”. Cóż, chuligani mają oprócz niej jeszcze jedną ligę, ligę przyzwoitości :)

Zdjęcia znacznie lepszej jakości można obejrzeć np. tu (kibice Ruchu to ci najpierw na czarno, a później bez górnych okryć):

http://www.niebiescy.pl/galeria.php?module=foto.php&galeria=slask_ruch_06

http://wroclawianie.info/galeria/thumbnails.php?album=361

Zobacz galerię zdjęć:

Foto Łobuz
Foto Łobuz
Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale