0 obserwujących
75 notek
48k odsłon
  548   0

Co tak cicho o rocznicy powstania GROMu?

Jednostka GROM ma dzisiaj swoje urodziny. A w mediach o tym cisza. Ok., wiem, że się sporo dzieje, wpadka Obamy, emerytury, gorączka przez Euro, a sama rocznica nie jest okrągła (22). Ale przynajmniej jednym zdaniem wypadałoby wspomnieć o urodzinach naszej najlepszej jednostki.

Wielu z nas ma mocno krytyczne podejście do tego, co Polska osiągnęła po okresie transformacji. Generalnie w wielu obszarach klapa. Jednym z niewielu udanych dzieł III RP jest właśnie GROM, czyli jednostka, która należy do światowej elity. To prawdziwa rzadkość w naszym państwie, aby jakiś jego wytwór w swojej kategorii osiągnął światowym poziom. Więc każda rocznica powstania jednostki powinna być odpowiednio nagłośniona. W końcu czy jest wiele innych spraw, rzeczy, instytucji którymi możemy się przed całym światem pochwalić?

Warto obejrzeć zdjęcia z urodzin GROMu na stronie Polski Zbrojnej i MONu (pod tekstem są tylko 3 zdjęcia, ale jak się na nie kliknie, to się pojawia cała galeria).

http://polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15884:moemy-liczy-na-grom&catid=126:wojska-specjalne&Itemid=168

http://www.mon.gov.pl/pl/artykul/12944

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale