Blog
Okiem Łobuza
Łobuz
Łobuz O Wrocławiu, Dolnym Śląsku, Polsce, całym świecie i innych ciekawych miejscach...
0 obserwujących 75 notek 47191 odsłon
Łobuz, 31 maja 2012 r.

Co tak cicho o rocznicy powstania GROMu?

Jednostka GROM ma dzisiaj swoje urodziny. A w mediach o tym cisza. Ok., wiem, że się sporo dzieje, wpadka Obamy, emerytury, gorączka przez Euro, a sama rocznica nie jest okrągła (22). Ale przynajmniej jednym zdaniem wypadałoby wspomnieć o urodzinach naszej najlepszej jednostki.

Wielu z nas ma mocno krytyczne podejście do tego, co Polska osiągnęła po okresie transformacji. Generalnie w wielu obszarach klapa. Jednym z niewielu udanych dzieł III RP jest właśnie GROM, czyli jednostka, która należy do światowej elity. To prawdziwa rzadkość w naszym państwie, aby jakiś jego wytwór w swojej kategorii osiągnął światowym poziom. Więc każda rocznica powstania jednostki powinna być odpowiednio nagłośniona. W końcu czy jest wiele innych spraw, rzeczy, instytucji którymi możemy się przed całym światem pochwalić?

Warto obejrzeć zdjęcia z urodzin GROMu na stronie Polski Zbrojnej i MONu (pod tekstem są tylko 3 zdjęcia, ale jak się na nie kliknie, to się pojawia cała galeria).

http://polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=15884:moemy-liczy-na-grom&catid=126:wojska-specjalne&Itemid=168

http://www.mon.gov.pl/pl/artykul/12944

Opublikowano: 31.05.2012 20:14.
Autor: Łobuz
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ Być może to przypadkowi kibice, ale na mogą to być też „pełnokrwiści kibole”....
  • @nimfadora Z jednej strony skręca mnie na myśl o demonstracji Rosjan, z drugiej strony mamy...
  • @Sartre Ja ich do szczęście nie potrzebuję ;) ba, powiem więcej, za stewardami nie...

Tematy w dziale