Blog
From Lublin with love
lubelak
lubelak Komentuję Polskę z Lublina
0 obserwujących 64 notki 30267 odsłon
lubelak, 18 maja 2017 r.

Legia stawia poważny krok w kierunku mistrza

146 1 0 A A A

Krok w kierunku mistrza

Któż po wczorajszym meczu mi nie powie, że Kuchy nie jest królem? Choć myślę, że nie tylko mi serce zamarło na chwilę po jego dobitce z główki, a sam Kuchy był spanikowany jak nie wiem to cóż. Wyszło. Lech nie istniał, a sytuacja jest więcej niż sprzyjająca, żeby sięgnąć po upragnionego mistrza kraju i prawo do walki o kolejną Ligę Mistrzów.

Dzidzia

Myślę, że opisywanie meczu nie ma większego sensu. Kto widział to wie, kto nie widział, niech żałuje. Warto jednak podkreślić rolę jaką pełnił Vadis Odjidja-Ofoe. Jak to zgrabnie ujął jeden z komentatorów – wyglądał on jak 15 latek grający wśród 13 latków. Robił rzeczy, o których przeciwnikom się nie śniło. Górował technicznie i fizycznie. Bez wątpienia utrzymanie go w Legii powinno być jednym z priorytetów Mioduskiego.

Gorzka pigułka

Poziom „Dzidzi” jest jednocześnie gorzką pigułką do przełknięcia dla polskiej myśli szkoleniowej. Możemy porównać go z naszym rocznikiem 89 i cóż. Porównanie to wypada w dużej mierze słabo i na naszą niekorzyść. Pokazuje to tylko jak wiele polska piłka ma do nadrobienia. Patrząc jednak na sukcesy reprezentacji młodzieżowych, idzie ku lepszemu.

Co pozostało zrobić

Sytuacja w tabeli wciąż jest bardzo napięta. 2 punkty przewagi faktycznie nie pozostawiają żadnego marginesu błędu. Więcej powinno wyjaśnić się po niedzieli, jednak nie oszukujmy się, najprostszą a jednocześnie najtrudniejszą drogą do mistrzostwa jest wygranie pozostałych 3 spotkań. Tylko to pozwoli na uniknięcie nerwowej sytuacji, w której musimy oglądać się na inne drużyny pozostające w grze.

Podział ligi

Muszę przyznać, że początkowo nie byłem entuzjastą systemu podziału ligi, podziału punktów. Wydawało się to skomplikowane i nie premiowało drużyn, które rozgrywały bardzo mocną rundę zasadniczą. Teraz jednak, po 3 latach funkcjonowania sytemu wyraźnie widać, że była to dobra zmiana. Rozgrywki nigdy nie były tak bliskie, nigdy też tyle drużyn nie zależało głównie od siebie w tak później fazie walki o mistrzostwo. Czas pokaże kto zostanie mistrzem Polski. Na szczęście dla kibiców, będzie to bardzo emocjonujący okres czasu.

 

Opublikowano: 18.05.2017 13:54.
Autor: lubelak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Od urodzenia z Lubelskiego. Ojciec dwójki cudownych dziewczynek.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @MNIETEK No. Znać przedsiębiorczego Polaka. Do roboty leniu, a nie komentarze pisać w...
  • @Autor Cóż, jak się okazało jesteśmy niezwykle niebezpiecznym elementem. Albo po prostu...
  • @Autor Francja jak każda kobieta zmienną jest. Szkoda, że zdążyli skutecznie przeszkodzić...

Tematy w dziale Sport