Łukasz Schreiber Łukasz Schreiber
5777
BLOG

Udowadniam, że było kworum podczas piątkowego posiedzenia sejmu

Łukasz Schreiber Łukasz Schreiber Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 408

Słyszę ciągle, że nie było kworum przy przyjmowaniu budżetu na rok 2017. Udowodnię w logiczny sposób, że to nieprawda.

Liczyłem głosy jako jeden z dziesięciu sekretarzy we wskazanym sektorze na tyłach sali. Ewidentnie posłowie opozycji byli na sali, mogli głosować etc. Nie skorzystali. Ich obecność też mogłaby być liczona do kworum, ale nie było takiej potrzeby. Samych głosujących bodaj we wszystkich głosowaniach było 236.

Teraz wyjaśnienie jak sprawdzić czy ta liczba jest prawdziwa. Otóż w sejmie było 230 posłów PiS co potwierdza głosowanie nr 8 tego dnia, które odbyło się jeszcze na sali plenarnej:
http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp…

Gdyby jakiś z posłów zdezerterował, to zapewne wszyscy byśmy juz o tym wiedzieli. Do tego należy doliczyć posła niezrzeszonego J. Klawitera, a oprócz tego 3 posłów koła Wolni i Solidarni (M. Zwiercan, I. Zyska, K. Morawiecki) oraz 2 posłów Kukiz'15 (R. Wójcikowski i A. Siarkowska).

Teraz jasne? Mam nadzieję.

PS Kto zaś byłby zainteresowany bardziej obszernym opisem wydarzeń ostatnich trzech dni i moimi wyjaśnieniami, to zapraszam tutaj:

https://web.facebook.com/radnylukaszschreiber/posts/1066442360169151:0

Poseł na Sejm RP VIII kadencji ziemi bydgoskiej (7.291 głosów), radny Rady Miasta Bydgoszczy w latach 2014-2015 (2.555 głosów), przewodniczący PiS w Bydgoszczy od roku 2012. W latach 2005-2010 aktywnie zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści, m.in. sekretarz generalny i Przewodniczący Rady Krajowej. Zapraszam na moją stronę internetową: lukaszschreiber.pl oraz na profil publiczny na fb: .facebook.com/radnylukaszschreiber

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka