MacGregor MacGregor
91
BLOG

Pomunizm czyli narastajacy totalitaryzm Platformy O.

MacGregor MacGregor Polityka Obserwuj notkę 0

 

Pisalo juz na ten tamat wielu znakomitych blogerow i publicystow, ale postanowilem przylozyc zabia lapke i opowiedziec to samo wlasnymi slowami.
Sam termin “pomunizm” jest autorstwa bylego naczelnego “Wprostu”, Marka Krola ( Pomunizm, którego przywódcą jest Donald Tusk walczy z faszystami ).
Przy okazji: tygodnik “Wprost” zostal wyjety z “krolewskich” rak i przekazany chytremu lisowi, zeby michnikowszczyzna i pomunizm mialy zapewnione “przelozenie na masy” rowniez wsrod czytelnikow tygodnikow. A tymczasem liderem w tym segmencie rynku okazal sie znakomity tygodnik “Uwazam Rze” i stad panika w salonie, zadzieranie kity i falszowanie danych o nakladzie “Wprost”-u. Szczesliwie na prozno.
Pomunizm Platformy przejawia sie przede wszystkim w jej stosunku do opozycji. Jak za starych, dobrych czasow, mamy partie przewodnia, ktora wladzy nie odda, bo nie moze, zas "Rękę podniesioną na władzę ludową obetniemy" ( tym razem to nie Jozef Cyrankiewicz, ale np. prof.I. Krzeminski i jemu podobna Zydokomuna ).
Tolerowana ( a nawet pompowana ) jest “opozycja konstruktywna”, taka jak “Forsa Jest Najwazniejsza” czy “Ruch Poparcia Scierwa z Bilgoraju”, zas opozycja niekonstruktywna ( “antysystemowa” ) traktowana jest jak Zydzi w Trzeciej Rzeszy ( tam z obawy o “Rassenschande”, a tu ze strachu przed “zhańbieniem salonu” ).
W PRL-u prim mielismy cztery glowne plagi: wiosne, lato, jesien i zime, pogarszane jeszcze knowaniami zaplutych karlow reakcji, spekulantow ( nie tylko cukrowych ) oraz celowo zrzucanego na pola ziemniaczane zuka Kolorado.
W PRL-u bis dotykaja nas  Plagi Tuska, za ktore odpowiada – podobnie zreszta jak za wybuch w Fukushimie – PiS z Jaroslawem Kaczynskim na czele.
Partia Przewodnia chce dobrze i rzadzi jeszcze lepiej i tylko ona gwarantuje trwalosc sojuszu ze Zwiazkiem Radz ..., tfu, z Partnerami Strategicznymi. Tylko dzieki Naszej Partii mamy dobra opinie na swiecie i z aprobata pisze o nas „Komsomolska Prawda”, michnikowa „Gowno Prawda” i Verfluchte Allgemeine Schweine we Frankfurcie. Mimo plonacych pochodni wtykanych w kola postepu pomunizmu oraz sypania piachu w tryby przez kaczystowskie bojowki, nasz kraj nadal zjezdza po rowni pochylej w pozadanym przez starszych i madrzejszych kierunku z predkoscia 100 milardow USD rocznie.
Owszem, zdarzaja sie byc moze jakies wypaczenia, ale krytyka rzadow Partii Pomunistycznej czy podwazanie jej przewodniej roli wynikaja tylko i wylacznie z patologicznej nienawisci Kaczynskiego i targajacej nim zadzy: zemsty, wladzy, podpalenia Polski, wywolania wojny z Rosja i zrobienia z Zielonej Wyspy doliny Gehinnom.
Dlatego tez chcac niechcac Partia zmuszona bedzie do zdelegalizowania PiS-u, zamkniecia stadionow, kontroli internetu, likwidacji Radia Maryja, wykastrowania pedofilow, detronizacji krola dopalaczy, a w ostatecznosci do wezwania sojuszniczych sil bratniego Zwiazku Radzieckiego na pomoc.
 
Na koniec kilka biezacych komentarzy w tej sprawie:
 
 
Ta norma wynika z chorego prawa. Z coraz wyraźniej szwankującej ustawy o partiach politycznych i ordynacji wyborczej. A także, oczywiście, z demoralizacji, nieuniknionej w warunkach budowania władzy z góry rozgrzeszonej z wszelkiej niemoralności, nieudolności i nadużyć, bo do rangi najwyższego dobra podniesione zostało niedopuszczenie do wpływu na państwo opozycji. ( … )
Jeśli wszystko pójdzie dalej zgodnie z prawdopodobnym planem Tuska, taką cezurą może się stać właśnie nominacja Arłukowicza. Jeśli bowiem ten sposób budowania dominacji PO na nie-PiS-owskiej części sceny politycznej się sprawdzi, stanie się niemożliwe dokonanie jakiejkolwiek zmiany w sposób pokojowy. A to właśnie było jedną z zasadniczych cech PRL: wymiana pierwszego sekretarza wymagała wstrząsu i kryzysu, a wymiana partii rządzącej – upadku całego systemu.
 
( polecam calosc, przytaczam podsumowanie )
Tak to rządząca koalicja przeprowadza cichą likwidację państwa, a opiniotwórcze media śledzą każdy krok największej partii opozycyjnej, chcąc jej uniemożliwić „podpalenie Polski”. 
 
I jeszcze pyszne przejezyczenie kolegi Iustusa:
Mialo byc “kolumna”, ale wyszlo trafniej.

 

MacGregor
O mnie MacGregor

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka