0 obserwujących
15 notek
99k odsłon
3974 odsłony

Pasażerka autobusu płakała z radości na wieść o trzynastej emeryturze!

Wykop Skomentuj238

Warszawa, 23.02.2019 godzina 16:52 - Jadę autobusem linii 175 z Ochoty na Nowy Świat. W pewnym momencie starsza kobieta zaczyna płakać podczas rozmowy telefonicznej. Podchodzi do niej jakaś młoda kobieta i zaczyna pytać z troską o to czy wszystko w porządku?! Starsza kobieta odpowiada, że jest stan chwilowego rozchwiania emocjonalnego to efekt wiadomości od córki. Otóż właśnie się dowiedziała, że dostanie trzynastą emeryturę! Starsza pasażerka w pewnym momencie zaczęła opowiadać historię swojego życia. Pracowała przez 31 lat jako kasjerka w w domach towarowych Centrum. Potem została zwolniona. Ostatnie dziesięć lat pracowała na umowę o dzieło przy sprzątaniu biurowców.  I dziś jej miesięczna emerytura to 1140 zł na rękę. Jak sama mówi po opłaceniu rachunków na życie zostaje się jej ok 350 zł a czasem znacznie mniej. Obiecana dodatkowa emerytura to dar z nieba. ...i będzie mogła kupić już nie kilka plasterków sera żółtego tylko znacznie więcej! Może nawet będzie mogła wykupić receptę od lekarza?! ...cierpi na zaawansowaną cukrzyce oraz jest po udanej walce z rakiem kości. Podekscytowanie kobiety - nową obietnicą partii rządzącej było na tyle duże, że ciężko jej było powstrzymać łzy! Wspomniana kobieta w strugach łez radości wysiadła przy Świętokrzyskiej. Wychodząc z autobusu rzekła jeszcze do mnie i zatroskanej kobiety - że musi tą wiadomością jak najszybciej podzielić się z innymi koleżankami seniorkami. 

Bez względu na to czy nowe obietnice PiS-u są rozdawnictwem czy też nie, bez względu na czy jest to populizm czy też nie i bez względu na to, czy nowy program to scenariusz grecki - jedno jest oczywiste! Otóż Polska to nie tylko Miasteczko Wilanów ale także pozbawieni godnej egzystencji seniorzy! ...ale to także cała sfera różnych grup społecznych - gdzie nie wszyscy okazali się beneficjentami przemian gospodarczych po 89r. ...i po raz pierwszy ktoś się o nich upomniał i po raz pierwszy coś im dał. 

W wymiarze czysto politycznym PiS na konwencji wyprowadziło dwa naprawdę mocne ciosy w kierunku PO i jej sojuszników. Pierwszy to bardzo silna lista w wyborach do PE, drugi to mocny program. Opozycja nawet nie ma możliwości w wiarygodny sposób odpowiedzieć na nowe rozdanie Jarosława Kaczyńskiego.  Ale to wcale nie musi jeszcze oznaczać wygranej w najbliższych wyborach. Sukces będzie też uzależniony od wielu czynników okolicznościowych. Jednak jedno jest pewne - na ten moment to PiS nadaje ton narracji i ...

Wykop Skomentuj238
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka