Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
260 notek
101k odsłon
  103   0

Ja, Demokracja - wasza nadzieja i koszmar senny

Wyspa Węży
Wyspa Węży
Przed 9 maja br. eksperci, dziennikarze i internauci układali scenariusze "co Putin uczyni" w idei domniemanych zdarzeń względem Rosji i Ukrainy (Google: Co Putin ogłosi 9 maja?). Kolejny dzień okazji, tym razem scenariusza "co Biden uczyni" w idei domniemanych zdarzeń względem USA i Ukrainy to 4 lipca czyli "Independence Day", rocznica ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Polityka, USA

image

Wiadomość z przyszłości

- wybrane fragmenty z publikacji medialnych w US

... Dzisiaj jest szczególny Independence Day. Nie tylko Stany Zjednoczone po raz kolejny ogłosiły swoją niepodległość, ale również dzięki naszej pomocy Ukraina wyzwoliła się od idei Imperium Rosyjskiego... Konstytucja Stanów Zjednoczonych otwarta jest na dobrą przyszłość naszego narodu... Lecimy dalej, na Marsa... Nasza niepodległość wspiera również ukraińską demokrację i może uczynić dla niej więcej... Czy Ukraina mogłaby wstąpić do Unii Stanów Zjednoczonych? ... Nie możemy przyjąć Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych. Jest za daleko, za duża i za blisko Rosji...  Elon Musk rozważa demonstrację lądowania modułów rakietowych firmy SpaceX na ukraińskiej Wyspie Węży... Nie ma takiej polityki, która byłaby silniejsza od fizyki... Demokracja decyduje o fizyce, a nie fizyka o demokracji... Demokracja to nasza nadzieja i koszmar senny...

*

04.06.2022 r.
Biden wygrywa w nowych Stanach Zjednoczonych

Gdyby Ukraina wstąpiła do Unii Stanów Zjednoczonych, to stan Ukraina byłby w skali stanu Teksas (km2) i Kalifornia (głosy). Kalifornia posiada 55 głosów elektorskich. Niech zatem w tej idei w pierwszym przybliżeniu "stan Ukraina" posiada również 55 głosów elektorskich. Wówczas suma elektorów z poszczególnych stanów wynosiłaby 593 (538 + 55). Połowa z tej liczby to 296,5 (w ostatnich wyborach Biden uzyskał 306 głosów). I połowa z tej liczby to 148,25. Natomiast suma głosów elektorskich trzech stanów w tym ułożeniu wynosiłaby 148 (Kalifornia 55, Teksas 38, "Ukraina 55"). W tej idei wygrane wybory w tych trzech stanach to 1/4 głosów elektorskich w wyborach prezydenta Stanów Zjednoczonych.

*

08.06.2022 r.
Stan nie musi być na kontynencie amerykańskim

Stan Hawaje w całości mieści się poza kontynentalną częścią USA. Zatem czy właściwa byłaby przesłanka, że Konstytucja USA umożliwia Kongresowi rozważenie inicjatywy wstąpienia do Unii Stanów Zjednoczonych spoza kontynentu Ameryki Północnej?

*

13.06.2022 r.
Startup idei militarnej Radosława Sikorskiego

 Radek Sikorski z Bydgoszczy – polski polityk, dziennikarz i politolog, były minister obrony narodowej RP oraz były minister spraw zagranicznych RP zaproponował ideę przekazania Ukrainie przez Zachód broni nuklearnej. Sikorski nawiązał startup idei atomowej do "Memorandum Budapeszteńskie o Gwarancjach Bezpieczeństwa". Podobnie jak startup idei "wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych". Tzw. "Zachód" to m.in. USA. Zatem czy w USA będą rozważać o "atomowo-militarnej idei Sikorskiego"? W Rosji już pojawiły się pierwsze komentarze o "idei militarnej Sikorskiego" rzeczniczki rosyjskiego MSZ  Marii Zacharowej. Tymczasem prezydent Joe Biden głosi, że Stany Zjednoczone pomagają ukraińskiej demokracji. Zatem w tym kontekście na ile spójna byłaby idea przekazania Ukrainie przez Zachód broni nuklearnej? Czy względnie bardziej spójna nie byłaby idea wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych? 

Traktat Północnoatlantycki... - "Art. 5. Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej..." - zatem w tej idei "stan Ukraina" nie koliduje z Traktatem Północnoatlantyckim i obszar NATO obejmowałby scenariusz "stanu Ukraina". Kongres Stanów Zjednoczonych konstytucyjnie gwarantuje bezpieczeństwo w idei "stan Ukraina" (Artykuł IV - §4 "Stany Zjednoczone ... zapewniają każdemu stanowi obronę przed najazdem..." ). Poza tym biznes liczy na atomowo-cywilną ideę SMR czyli małe względem skali standardowych elektrowni atomowych modułowe reaktory nuklearne w celu uzyskania metody ciepła i energii elektrycznej. Na Ukrainie było kilka tysięcy głowic nuklearnych. Biznes liczy na tysiące instalacji SMR w obszarze UE i NATO.

*

14.06.2022 r.

"Trzecia wojna światowa została wypowiedziana"

Już nawet z Watykanu takie wieści pojawiają się w internecie w związku z tzw. operacją specjalną armii rosyjskiej na Ukrainie, konfliktem zbrojnym, wojną. Ukraina chce się wyzwolić od idei "Imperium Rosyjskiego" - jak Stany Zjednoczone od idei "Imperium Brytyjskiego". Nauka, biznes, polityka, kultura i teologia już są na wojennej ścieżce. To prowadzi do ułożenia historii profuturo, w której armia ukraińska staje się armią Stanów Zjednoczonych:

image

Prasa, radio, telewizja, multimedia, internet, satelity, globalna telekomunikacja oraz międzykontynentalny transport, ..., i trzecia wojna światowa.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale