Ułożenia
Sztuka to fizyka bez matematyki
3 obserwujących
234 notki
98k odsłon
Jak popychałem świat w przestrzeń kosmiczną? /3./

Jak popychałem świat w przestrzeń kosmiczną? /3./

W miejscowości Blacksburg w stanie Wirginia podjęto próbę podłączenia do Internetu wszystkich mieszkańców miasta (ogółem 24 tys. osób). Wyniki tego doświadczenia opisywały i komentowały wszystkie publikatory, a naukowcy zajmujący się Internetem twierdzą, że ilość i naukowa wartość informacji, jaką zgromadzono w Blacksburg jest porównywalna z tą, jaką dostarczał Mars Pathfinder.

Natura czasu czyni wirowanie

Technologie, nauka Czas wirujący światłem? Przesłanka: ufizycznienie. W tej notce kontynuowana jest idea z notki pt. "Elektromagnetyczne i fotonowe urojenia w grafice i animacji", w której rozważana była inspiracja ułożenia formuł...

Jak popychałem świat w przestrzeń kosmiczną? /2./

Gdy będzie już tajnie znane w świecie, że metoda hydroelektronowa ma praktyczne zastosowanie, to nie dowiemy się o tym od razu tylko po znakach - nastąpi w świecie wzrost zastosowania gazu ziemnego, ponieważ już będzie pewne w nauce, biznesie i polityce, że w przyszłości gaz ziemny w energetyce nie będzie potrzebny.
Rosja profuturo proponuje demilitaryzację arsenału atomowego w Europie

Rosja profuturo proponuje demilitaryzację arsenału atomowego w Europie

Gdy została uchwalona idea ustawy "S.447/JUST", to w salonowej blogsferze było wielu znawców Kongresu i Konstytucji Stanów Zjednoczonych. W ideach futurologicznych oraz teorii spiskowych również jest liczne towarzystwo blogerów i komentatorów. Tymczasem wobec scenariusza wstąpienia Ukrainy do Unii Stanów Zjednoczonych czyżby skala idei przekraczała kapitał intelektualny salonowych internautów? Ups.

Elektromagnetyczne i fotonowe urojenia w grafice i animacji

Dekadę temu pojawiła się wieść o sensacyjnym odkryciu dokonanym przez Polaka, emerytowanego profesora chemii z Uniwersytetu Wrocławskiego, dotyczącym błędu w teorii względności. Zatem może kiedyś w Polsce "Wielki Wybuch powstrzymamy i kosmolot szybszy od światła poruszymy" jak w idei Mikołaja Kopernika o wstrzymaniu gwiazdy (Słońca) i poruszeniu planety (Ziemia)?
Ja, Demokracja - wasza nadzieja i koszmar senny

Ja, Demokracja - wasza nadzieja i koszmar senny

Przed 9 maja br. eksperci, dziennikarze i internauci układali scenariusze "co Putin uczyni" w idei domniemanych zdarzeń względem Rosji i Ukrainy (Google: Co Putin ogłosi 9 maja?). Kolejny dzień okazji, tym razem scenariusza "co Biden uczyni" w idei domniemanych zdarzeń względem USA i Ukrainy to 4 lipca czyli "Independence Day", rocznica ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych.

Krótka historia ukraińskiej i amerykańskiej demokracji

23 czerwca br. przedstawiciele unijnych państw będą decydować o nadaniu Ukrainie statusu kandydata do UE. Tymczasem parę państw posiada już od wielu lat oficjalnie status kandydata. Ponadto premier Wielkiej Brytanii inspiruje nowym, innowacyjnym pomysłem w związku z wydarzeniami na Ukrainie. Z oczywistych względów brytyjska inicjatywa prawdopodobnie będzie bardziej związana z wejściem Ukrainy do NATO niż do UE.

Imperium kontratakuje historię

Przedstawiciel państwa będącego stałym reprezentantem Rady Bezpieczeństwa ONZ ułożył historię, w której idee leninizmu obaliły Imperium Rosyjskie, a idee radzieckie dokonały jego podziału.

Wołodymyr Zełenski ostatni prezydent Ukrainy

Biden głosi, że Stany Zjednoczonych pomagają ukraińskiej demokracji. Niedawno dodał obawy, że Putin nie ma jak wycofać się z wojny na Ukrainie i w kontekście NATO prezydent US próbuje ustalić "co można z tym zrobić"? Natomiast wielu komentatorów stawia wyrocznię, że nawet jeżeli prezydent Rosji wycofałby się z Ukrainy do startupu historii "Memorandum Budapeszteńskie o Gwarancjach Bezpieczeństwa", to i tak idea Imperium Rosyjskiego, "russkij mir", powróci z nowym impetem i nie tylko w Ukrainę.