Wstęp - Konstytucja Stanów Zjednoczonych Ameryki
Wstęp - Konstytucja Stanów Zjednoczonych Ameryki
mannet mannet
36
BLOG

GOP - bierzcie Księżyc i dobro czyńcie - szkic idei, podsumowanie rozdziału

mannet mannet Gospodarka Obserwuj notkę 1

Gospodarka, Crowdfunding

Ekonomia kosmicznej
idei społecznościowej

Ułożenie: inwestycje społecznościowe Stanów Zjednoczonych na Księżycu.

Ogólne ujęcie modelu ułożenia kreacji idei w USA:

metoda Crowdfunding -> uspołecznione projekty telemechaniki -> eksport telepracy na Księżyc

W idei ekonomicznej inwestycja to przedsięwzięcie uzyskujące zaplanowaną korzyść. Działanie  uwarunkowane jest naturą fizyczną Ziemi. Również interes idei lokowany jest w korzyści fizycznej.

Czy możliwe są inwestycje Stanów Zjednoczonych na Księżycu, jeżeli na nim teren objęty inwestycją (np. port towarowy) nie jest własnością podmiotu w ramach amerykańskiego prawa?

W powyższej idei ogólnej możliwość finansowania działań technicznych na Księżycu metodą zdalną została oddana narodowi amerykańskiemu. Tymczasem scenariusz jest ideą eksportu bez importu. Nie ma w niej czegoś takiego, co byłoby importowane z Księżyca w ilości mieszczącej się w niewielkiej ładowni wahadłowca cargo i było materialną korzyścią na Ziemi lub co najmniej w USA większą niż jak np. złoto czy diamenty lub paliwo albo eliksir młodości lub witalności z księżycowej fabryki. Ponadto nie ma w niej poszukiwania cywilizacji lub śladów życia pozaziemskiego. Dlatego na "księżycowy teren idei profuturo i ryzyka w kosmicznej naturze fizycznej" wypływa w tym scenariuszu metoda Crowdfunding w USA uspołecznionymi projektami technicznymi w zakresie pracy zdalnej i nieobejmującymi bezpośrednio misje załogowe.

Szczególne ujęcie modelu ułożenia kreacji idei w USA:

Idea budowy 10 futurystycznych miast w USA w scenariuszu kosmicznym

Czy Donald Trump przekonałby Republikanów do podjęcia kosmicznego ryzyka?

Czy w idei kosmicznej telemechaniki księżycowej powstaną nowe orbitalne "wahadłowce cargo"

mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka