Gospodarka, Crowdfunding
Ekonomia kosmicznej
idei społecznościowej
Ułożenie: inwestycje społecznościowe Stanów Zjednoczonych na Księżycu.
Ogólne ujęcie modelu ułożenia kreacji idei w USA:
metoda Crowdfunding -> uspołecznione projekty telemechaniki -> eksport telepracy na Księżyc
W idei ekonomicznej inwestycja to przedsięwzięcie uzyskujące zaplanowaną korzyść. Działanie uwarunkowane jest naturą fizyczną Ziemi. Również interes idei lokowany jest w korzyści fizycznej.
Czy możliwe są inwestycje Stanów Zjednoczonych na Księżycu, jeżeli na nim teren objęty inwestycją (np. port towarowy) nie jest własnością podmiotu w ramach amerykańskiego prawa?
W powyższej idei ogólnej możliwość finansowania działań technicznych na Księżycu metodą zdalną została oddana narodowi amerykańskiemu. Tymczasem scenariusz jest ideą eksportu bez importu. Nie ma w niej czegoś takiego, co byłoby importowane z Księżyca w ilości mieszczącej się w niewielkiej ładowni wahadłowca cargo i było materialną korzyścią na Ziemi lub co najmniej w USA większą niż jak np. złoto czy diamenty lub paliwo albo eliksir młodości lub witalności z księżycowej fabryki. Ponadto nie ma w niej poszukiwania cywilizacji lub śladów życia pozaziemskiego. Dlatego na "księżycowy teren idei profuturo i ryzyka w kosmicznej naturze fizycznej" wypływa w tym scenariuszu metoda Crowdfunding w USA uspołecznionymi projektami technicznymi w zakresie pracy zdalnej i nieobejmującymi bezpośrednio misje załogowe.
Szczególne ujęcie modelu ułożenia kreacji idei w USA:
Idea budowy 10 futurystycznych miast w USA w scenariuszu kosmicznym
Czy Donald Trump przekonałby Republikanów do podjęcia kosmicznego ryzyka?
Czy w idei kosmicznej telemechaniki księżycowej powstaną nowe orbitalne "wahadłowce cargo"
Komentarze