Szkic idei
Szkic idei
mannet mannet
60
BLOG

Symulacja wirtualna - bezpartyjni vs partyjni - w kampanii wyborczej

mannet mannet Polityka Obserwuj notkę 4

Polityka, Wybory

Ku Chwale Ojczyzny
- tej Małej i tej Dużej

Inspiracja: Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy.

*

Start-up 1.
POPiS – "popularna nazwa, stosowana na określenie przewidywanej koalicji dwóch zwycięskich partii wyborów parlamentarnych w 2005: PO (Platforma Obywatelska) i PiS (Prawo i Sprawiedliwość). Określenie to pojawiło się w mediach po raz pierwszy w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi w 2002, kiedy partie te zawarły koalicję".

Start-up 2.
KWRiST - Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2008 r. w sprawie określenia ogólnopolskich organizacji jednostek samorządu terytorialnego, które są uprawnione do wyznaczania przedstawicieli do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego podpisał premier (Donald Tusk). Zatem obecnie idea jest w domenie premiera (Mateusz Morawiecki).

Start-up 3.
Szkic idei modyfikacji rozporządzenia: zmiana §2 na §3 i §2: Wskazane w §1 organizacje uprawnione są również do powołania "Izby Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej".

W czasie kampanii wyborczej idea może być ulokowana w działaniu każdego komitetu wyborczego. Państwowa Komisja Wyborcza w związku z Wyborami do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 15 października 2023 roku podaje komitety wyborcze (link).

Start-up 4.
"Izba Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej", działająca jako zgromadzenie zarządów organizacji wskazanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2008 r. w sprawie określenia ogólnopolskich organizacji jednostek samorządu terytorialnego, które są uprawnione do wyznaczania przedstawicieli do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

W tym ułożeniu, wybrany szkic idei, np. Izba składałaby się z Reprezentantów będących przedstawicielami organów wykonawczych JST. Zatem uchwały Izby obejmują zakres inicjatyw, działań niezwiązanych z wydatkami jednostek samorządu terytorialnego oraz związanych z wydatkami JST i wówczas musiałyby być ujęte w budżecie JST czyli określone przez organ stanowiący JST.

*

Start-up 5.
Pozostańmy zatem przy samym tylko ułożeniu wyrazów: "Izba Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej". Gdyby idea pojawiła się w kampanii wyborczej, to komitet wyborczy wzbogaciłby ją programem wyborczym. Jaki byłby scenariusz, gdyby komitet wyborczy ogłosił ideę "Izba Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej" w przypadku ogłoszenia przez:

a). Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy,

b). inny komitet wyborczy.

*

Media informują, że współcześnie rządzenie w Polsce to ciężka praca. Nic dziwnego. W pewnej konfiguracji Polska stała się państwem środka. Zatem celem działania w idei "Izba Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej" byłoby, np.:

1. cel główny - podniesienie reprezentatywności polskiej idei samorządowej wspólnot terytorialnych.

2. cel pośredni - odciążenie w wybranych scenariuszach Sejmu i Senatu tak, aby rządowi bywało lżej.

*

Symulacja wirtualna - bezpartyjni vs partyjni - w kampanii wyborczej:

Eksplozja konfrontacji w mediach pomiędzy komitetami wyborczymi.mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka