14 obserwujących
130 notek
128k odsłon
333 odsłony

Co po kryzysie…

Wykop Skomentuj17

        Po kryzysie należy także rozważyć m.in. podjęcie nowych decyzji o inwestycjach publicznych, w tym także utworzeniu, odtworzeniu, zrepolonizowaniu i lokalizacji w kraju wszystkich zakładów produkujących strategiczne usługi i produkty dla gospodarki, infrastruktury krytycznej, bezpieczeństwa państwa, w tym zdrowotnego… Oczywiście, jeżeli strategiczne, to pod kontrola państwa m.in. w formie spółek skarbu państwa, choć nie tylko, ponieważ są i inne możliwości… Pobudzenie gospodarki będzie priorytetem.  

      Po kryzysie i przed ewentualnie innymi podobnymi, Państwa bez m.in. takiej infrastruktury na swoim terytorium będą faktycznie uzależnione od polityki podmiotów zewnętrznych, a ich istnienie będzie tylko czasową iluzją…, chyba, że dla niektórych nie ma różnicy, czy państwo istnieje i kto nim faktycznie rządzi, ile pokoleń oddało za nie życie…. aby była tylko kasa…, ponieważ globalizm, pieniądz nie ma narodowości, itd….

     Oczywiście ktoś zapyta także o zaopatrzenie w niektóre surowce, które są niezbędne, w tym zakresie także są wyjścia, które zależą od operatywności, kreatywności rządzących i zasobności Państwa… - historia różnych kryzysów w europie i na świecie, w tym zachowania się rządzących przed i po uczy i daje tego przykłady…


Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka