56 obserwujących
122 notki
239k odsłon
155 odsłon

Prezydent Trzaskowski nie zakazał Marszu Stop447

Wykop Skomentuj9

Nauczony dotychczasowymi porażkami w Sądzie, Prezydent Trzaskowski nie zakazał jutrzejszego Marszu Stop447

Marsz się odbedzie zgodnie z planem. Rozpoczęcie  godzinie 14 pod Kancelaria Premiera, a potem przemarsz pod Ambasadę USA.

Celem Marszu jest w pierwszej kolejności skłonienie USA do zaprzestania jakichkolwiek nacisków na Polskę w sprawie roszczen żydowskich.

Byly ostatnio oświadczenia polskich oficjeli, ze w sprawie roszczen nie oddadzą ani guzika od munduru. Ale ile te oświadczenia są warte? Tyle co oświadczenia w sprawie IPN, gdzie uchylono juz uchwalona ustawę. Żydzi w zamian mieli powstrzymać się przed antypolskimi atakami. Juz panowie Kac i Bibi pokazali nam, ile takie oświadczenia są warte. Mundur ze wszystkimi guzikami poszedł darmo.

Niech USA usłyszy głos Polaków, a nie tylko giętkie i trwożliwe głosy polskich oficjeli.

Drugi cel to walka z antypolonizmem. To miło, ze Prezydent Duda został zaproszony do USA. Ja nie chce już pisać złośliwie, ze powinnismy się złożyć na jakiś taborecik, żeby biedaczyna miał gdzie usiąść.

Prezydent powinien odważyć się na poruszenie sprawy nacisków żydowskich, ale tez poruszyć sprawę dofinansowania Polski jako państwa frontowego NATO. Dofinansowania polskiej Armii celem jej dozbrojenia i doszkolenia. Jesteśmy ważnym sojusznikiem USA w Europie i niech to USA wreszcie doceni.

Trzecia sprawa to Polonia  w USA. Ona odgrywa ważna role w USA tylko jest kompletnie lekceważona przez centrale. A Polonia to nie Cepelia. To siła, która w tzw. swing states decyduje o wyborze Prezydenta USA. To zalążek naszego silnego lobby.

Polonia pierwsza protestowała przeciw 447, kiedy rząd udawał, ze nic się nie dzieje.

Dlategi oczekujemy od Prezydenta i rzadu poważnego potraktowania Polonii. Nie może być tak jak na Litwie, kiedy z okazji 30 lecia Związku Polakow na Litwie odbył się kiludziesieciotysieczny Marsz, zupełnie zlekcewazony przez polskie władze. Na Marszu byli obecni tylko posłowie Winnicki i Piotrowicz. Żadnej oficjalnej delegacji.

I w tych wszystkich sprawach odbedzie się jutrzejszy Marsz. Żadnego polskiego patrioty nie może jutro zabraknąć.

Konfederacja i jej sympatycy odliczają się w całości. Zapraszamy sympatyków innych patriotycznych ugrupowań. 
Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka