26 obserwujących
675 notek
405k odsłon
  90   0

1 sierpnia 17:00

image

Piotr Kraśko 2016. Przypomnijmy jak zawsze 1go sierpnia:

- Żaden z powstańców nie opowiada o sobie, jak wielkim jest patriotą, jak bardzo kocha ojczyznę - oni to po prostu zrobili kilkadziesiąt lat temu. Nie znam ludzi, którzy byliby większymi patriotami, a jednocześnie nie mówili o tym mniej, nie znam ludzi bardziej skromnych niż powstańcy warszawscy.

- Im nie wypada tego powiedzieć, a powinniśmy to powiedzieć my. To nie jest zaszczyt dla powstańców warszawskich, że stanie obok nich asysta wojskowa. To jest zaszczyt dla asysty wojskowej, że może stanąć obok powstańców.

- Zbigniew Galperyn, miał lat 14 i walczył w Powstaniu Warszawskim i ryzykował życie dla Polski codziennie. Kiedy został ranny, przez 4 dni leżał na ulicy, krwawiący, bez wody, bez jedzenia, bez żadnego opatrunku. I teraz on ma się tłumaczyć nam? On ma tłumaczyć jak ma wyglądać apel w rocznicę Powstania Warszawskiego? To nie jest zaszczyt dla Powstańców Warszawskich, że spotkają się z jakimkolwiek ministrem obrony narodowej. To jest zaszczyt dla ministra obrony narodowej, że może pochylić głowę przed Powstańcami Warszawskimi!

TRZEBA TO ZAWSZE PRZYPOMINAĆ 1 SIERPNIA BO ZACHOWANIE ANTONIEGO M. BYŁO HANIEBNE


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale