Blog
marian-Rumia
marian-Rumia
marian-Rumia Polak, który mówi to co myśli, a nie to co wypada powiedzieć
0 obserwujących 53 notki 26626 odsłon
marian-Rumia, 16 stycznia 2011 r.

POLASKA - to taka dziwna kraj

10 kwietnia 2010 roku wydarzyła się tragedia. Rozbił się samolot. Zginęło prawie stu Polaków. No i...? Zaczęło się. My Polacy nie potrafimy zachowywać się tak jak przystało na mieszkańców Europy w XXI w. Na całym świecie zdarzają się tragedie. Tam jednak potrafią popłakać, pochować i życie toczy się dalej. My zachowujemy się inaczej. My płaczemy, pochowamy, a potem dopiero tworzymy politykę, stawiamy na sztandary, budujemy warownie,okopujemy się, stawiamy pomniki, ronda. Tworzymy wokół sprawy historie, piszemy książki, tworzymy programy wyborcze, produkujemy pamiątki, robimy na tym biznes, rozpętujemy "wojny" podjazdowe,  lokalne , międzypaństwowe, a nawet próbujemy ustawiać "za" i "przeciw" cały świat.

Wczoraj w tv. poznałem zadanie akredytowanych w Polsce dziennikarzy z ościennych państw. Wypowiadali się na nasz temat ludzie, którzy pracują w Polsce już około 20 lat. Powiedzieli, że my Polacy wszyscy robimy politykę i dlatego wszystko co się w Polsce dzieje jest Polityką. W żadnym innym państwie nikt nie śmiałby jak w Polsce o tragedię samolotu oskarżać premiera, Prezydenta własnego kraju, a to że na dodatek oskarża się o to Prezydenta i Premiera sąsiedniego kraju to już ewenement, którego nie zrozumie nikt kto nie jest Polakiem.

 

Co robi w swoim programie dziennikarz - piosenkarz Pospieszalski? Nawołuje do wojny Polsko - Polskiej, a nawet do wojny miedzy Polską a Rosją. O tym programie i jego prowadzącym można by napisać setki określeń, nie można tylko napisać, że jest obiektywny, bo to po prostu przedłużenie jednego z "NIETYKALNYCH" dyrektora Radia zbudowanego z ukradzionych Polakom pieniadzach.

 

Co robi Tomasz Lis w TVN zapraszając do swojego programu członków rodzin osób, które zginęły na pokładzie samolotu i haniebnie wykorzystuje ich wizerunek do prowadzenia polityki i również w ten sposób podgrzewa Polaków do podziału Polaków na tych, którzy pojadą do Smoleńska, na tych, którzy wezmą "krzyż" na tych, którzy jednak krzyża nie będą ruszały, na tych, którzy za śmierć ich bliskich oskarżają Rząd Polski, Rząd Rosyjski, Siły specjalne Izraela czy też Siły nadprzyrodzone.

 

Fakty po Faktach 15.01.2011- zaproszono do udziału w programie nawiedzonych "krzykaczy". Roman Giertych i Elżbieta Jakubiak - te bardzo kontrowersyjne politycznie osoby pyta się o umiejętności i psychologiczny portret Kapitana Protasiuka.. Dla mnie to tak samo jak pytać księży katolickich jakie sposoby zabezpieczeń przed ciążą są najskuteczniejsze, co oni na to ? KALENDARZYK.

Panie Giertych, Pani Jakubiak na jaki temat będziecie się wypowiadać jako eksperci w następnym programie? Pewnie w Radiu "Zawsze Dziewica" opowiecie jaki wpływ ma zorza polarna na miesiączkowanie pingwinów?

 

Salon 24 - Gniazdo "szerszeni"Tomasz P. Terlikowski

Sprawdzian człowieczeństwa prezydenta i premiera.

Pozwolę sobie zacytować urywki, które świadczą o wykształceniu i kulturze tych, którym dziś oddajemy nasze dzieci celem wykształcenia na Polaków. Oto próbka nienawiści jaką wlewa wykładowca - filozof naszym dzieciom:

cytuję..."Nie ma granicy, której polski prezydent – niestety do spółki z premierem – nie są w stanie przekroczyć, byle tylko przypodobać się Rosjanom. Honor polskich oficerów, polska racja stanu, zwyczajna ludzka przyzwoitość nie liczą się, jeśli tylko można zostać poklepanym przez pułkownika Władimira Putina czy Dmitrija Miedwiediewa...." koniec cytatu.

Chciałem na tym zakończyć cytowanie tego na bardzo niskim poziomie napisanego tekstu nawołującego do nienawiści Polaków do własnego, obecnie urzędującego Premiera , że nie wspomnę o Prezydencie, ale zacytuję jeszcze coś co pisze dalej ten wykładowca:

cytuję."...Najlepszym zaś na to dowodem jest fakt, że w dzień po tym, jak rosyjskie służby napluły nam w twarz, obraziły ( i to bez powodów) naszych oficerów i sprawiły, że cały świat mówi o pijanym generale..."Co dalej pisze nam z miłością godną Katolika ojciec czwórki dzieci?

cytuje..." – prezydent Bronisław Komorowski w najlepsze potwierdza wspólne polsko-rosyjskie uroczystości żałobne. I nie słychać, by jasno powiedział, że takich wspólnych uroczystości nie będzie, dopóki Rosjanie nie zaczną szanować naszych ofiar, a nie kpić sobie na grobach z nich i z nas..." koniec cytatu.

Panie wykładowco Terlikowski, przecież to nie ja Cię obrażam. Przecież to co sam napisałeś świadczy o Tobie, świadczy o tym jaką nienawiść wlewasz w serca młodych członków społeczności jaką zwiemy Polską. Czy Ty naprawdę sądzisz, że pisanie takich idiotyzmów, które świadczą tylko o jednym -o Twoim dogłębnym zakłamaniu i braku szacunku dla Ojczyzny, żeby nie wspomnieć o swojej miłości do własnych dzieci, bo skoro ziejesz taką nienawiścią do demokratycznie wybranych Premiera i Prezydenta to czego nauczysz własne dzieci? Powiesz mi teraz , że czego uczysz Własne dzieci to tylko Twoja sprawa? Otóż mylisz się kolego, moim zdaniem odpowiednie służby winne przyjrzeć się bliżej tym jak wychowujesz te "Własne" (jeszcze )dzieci bo uważam, że wpajasz im nienawiść jak to mówią starożytni Kaszubi "z mlekiem matki"

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

wysoki, szatyn a właściwie już siwy

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • pierwszy raz przed szesnastką....a może po trzydziestce???????????? słyszałem że w Afryce...
  • @Piotr Stróż o co ci chodzi kolego? Odpowiedź na zapytanie? Na jakie zapytanie? Wyciągasz...
  • @Piotr Stróż wiadro było dziurawe....

Tematy w dziale