7 obserwujących
1680 notek
286k odsłon
  24   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Pozbierali więc, i z pięciu chlebów jęczmiennych napełnili dwanaście koszów okruchami, pozostawionymi przez tych, którzy jedli".

Ewangelia Jana 6, 13

       Tak zakończył się cud rozmnożenia chleba, którego dokonał Jezus Chrystus. Dzisiaj dla wielu ludzi uważających się za wykształconych i mądrych, może również i dla Ciebie, wydaje się być niemożliwy, wbrew wszelkiej logice, wręcz obrażający ludzką inteligencję. Jak twierdzą, nowoczesne badania naukowe dowodzą, iż sytuacja opisywana w powyższym fragmencie Biblii nie mogła się wydarzyć. Czy rzeczywiście nauka w ogóle nie może czegoś takiego udowodnić? Dlaczego nie? Ponieważ chodzi tu o rzeczy wykraczające poza granicą naszego poznania. Nauka jest więc niekompetentna do badania takich zjawisk. Ludzka nauka, chluba wykształconych i polegających na możliwościach intelektu, w konfrontacji z możliwościami Boga okazuje się być wątła i karłowata.

       Ale, wysuwając kolejny zarzut, mówią: istnieją przecież niezmienne, ogólnie obowiązujące prawa natury kierujące biegiem dziejów. Zapytajmy więc: czy Bóg  - Wszechmocny - nie jest w stanie sprawić, aby dwa plus dwa dało pięć? Wyobraź sobie proszę, że wkładasz dzisiaj pięć złotych do szuflady. Jutro wykonujesz tę samą czynność. Czy możesz być pewny, że następnego dnia znajdziesz w szufladzie dziesięć złotych? Oczywiście, odpowiesz, zakładając, że nikt Ci tych pieniędzy nie zabierze lub nie dołoży do nich w międzyczasie.

       Dokładnie tak - obowiązują pewne założenia. Gdyby jednak przyszedł złodziej i ukradł Ci te pieniądze, unieważniłby te założenia, łamiąc przy tym obowiązujące prawo. Podobnie jest z prawami natury - one mówią nam, co się stanie, zakładając, że nikt z zewnątrz w nie nie zaingeruje. Zakłada się bowiem, ze nie ma nikogo, kto by to potrafił. W Biblii czytamy jednak, że Jezus Chrystus jest Bogiem i Stwórcą, a przez stoi ponad prawami stworzonej  przez siebie natury: także i w tej sytuacji opisanej w Ewangelii Jana On zadziałał "z zewnątrz".

       Powstaje więc pytanie czy uznajemy Jego moc, czy wierzymy w Niego? Jeśli wierzysz, że Jezus Chrystus jest Bogiem, wtedy cuda nie tylko są możliwe, ale stają się poniekąd i "logiczne".

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale