7 obserwujących
1684 notki
286k odsłon
  30   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Bój się Boga i przestrzegaj Jego przykazań, bo to jest obowiązek każdego człowieka"

Księga Kaznodziei Salomona 12, 13

       Król Salomon kończąc swoją księgę zwaną "Księgą Kaznodziei Salomona" podsumowuje jej treść powyższymi słowami. Są one bardzo znaczące i aktualne również i w dzisiejszych czasach.

       Może niełatwo jest nam się z nimi zgodzić. Pomyślmy jednak o tym, co dzieje się wokół nas - o utracie wyższych wartości oraz o zupełnym chaosie poznawczym i światopoglądowym. Za tymi zjawiskami kryje się wiele dalszych problemów, z którymi wszyscy mamy do czynienia: wszechobecne szukanie własnej korzyści, ociężałość w relacjach międzyludzkich, okrucieństwo, przestępczość. Ktoś, kto się boi wieczorem wyjść na ulicę lub korzystać z publicznych środków lokomocji, dokładnie wie, o czy mowa. Świat stał się niespokojny i niebezpieczny. By to zauważyć, nie trzeba żyć na obszarze objętym działaniami wojennymi.

       Z tego powodu coraz więcej ludzi poszukuje właściwej drogi. Gdzie można ją znaleźć? Jeśli chrześcijanie postępują zgodnie ze swoim obowiązkiem, czyli są dobrym świadectwem, przekazują innym Boga i Słowo według Niego postępując, to z pewnością mogą udzielić odpowiedzi na to pytanie.

       Przyjrzyjmy się kluczowej myśli wersetu przewodniego: "Bój się Boga"! Tak, szacunek i respekt wobec wszechmogącego i wszechobecnego Boga - od tego rozpoczyna się wszelkie poznanie [Przyp. Sal. 9,10]!

       Kto zważa na Boga, czyni to, co On mówił: "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Gdyby te słowa stały się nowym mottem dla otaczającego nas świata, choć w rzeczywistości  nie jest ono wcale nowe, to nasz świat wyglądałby zupełnie inaczej! To, w jaki sposób możemy przestrzegać Bożych przykazań, pokazuje nam Nowy Testament: Jezus Chrystus dla wszystkich nas jest doskonałym wzorem do naśladowania. To w tym leży prawdziwa tajemnica rozwiązania każdego problemu w życiu każdego człowieka. 

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale