7 obserwujących
1682 notki
286k odsłon
  42   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Ojcem waszym jest diabeł... bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa"

Ewangelia Jana 8,44

       Kilka lat temu w jednej z gazeta umieszczony był list pożegnalny pewnego narkomana. Było w nim napisane tak: 

       "Dzisiaj wieczorem, albo jutro rano zakończę moje życie, ponieważ narkoman jest powodem złości, zmartwienia, zgorzknienia i zwątpienia dla wszystkich krewnych i przyjaciół. Taki człowiek nie tylko niszczy samego siebie, ale również innych... Jestem zerem... Bycie narkomanem to najgłębsze błoto. Ale kto wpędza młodych, pełnych życia ludzi w to nieszczęście? Ten list ma służyć jako przestroga dla wszystkich, którzy staną przed podjęciem decyzji, gdy usłyszą słowa: No dawaj, spróbuj! - Głupcy, spójrzcie na mnie!"

       Biblia wyjawia nam, kto zwodzi młodych ludzi fałszywymi obietnicami i pędzi do najniebezpieczniejszego ze wszystkich nałogów. To szatan, który jest "mężobójcą od początku". Przyrzeka on im ciekawe, szczęśliwe i beztroskie godziny. Ale gdy tylko mija odurzenie, życie wygląda jeszcze straszniej niż do tej pory: żaden problem się nie rozwiązał, a to zaś prowadzi do chęci przeżycia kolejnego stanu upojenia i oderwania od rzeczywistości.

       Do czego to prowadzi? W każdym razie z pewnością do śmierci: "Zapłatą za śmierć jest śmierć" [Rzymian 6,23]. W tych słowach nie chodzi jedynie o koniec życia tutaj na ziemi, lecz o wieczne oddalenie od Boga i odłączenie od uczestnictwa w Jego wspaniałości.

       Wspomniany werset z Listu do Rzymian ciągnie się dalej: "... lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Jezusie Chrystusie, Panu naszym." - Życie wieczne rozpoczyna się tu i teraz dla wszystkich, którzy zaufają Jezusowi Chrystusowi. On też powiedział: "Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie" [Ew. Jana 8,36]. Jedynie On daje światło i siłę do rozwiązania życiowych zawiłości!.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale