7 obserwujących
1994 notki
306k odsłon
  18   0

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Dlaczego więc ośmieliliście się wypowiadać się przeciwko słudze memu Mojżeszowi? I zapłonął gniew Pana przeciwko nim, i odszedł. A zaledwie ustąpił obok znad namiotu, oto Miriam okryła się trądem jak śniegiem, i gdy Aaron zwrócił się ku Miriam, oto była ona trędowata. Mojżesz wołał do Pana, mówiąc: O Boże, proszę, uzdrów ją!

4. Księga Mojżeszowa 12,8-10.13

       Mowa przeciw słudze Pańskiemu jest w oczach Boga poważnym przewinieniem. Możemy być pewni, że prędzej czy później się tego dotknie. Szemrać przeciwko temu, którego Bóg wyraźnie wywyższył, jest ciężkim grzechem. Gdy czyni zło, gdy zawodzi w tej czy innej sprawie, możemy być pewni, że sam Pan się tym zajmie. My sami powinniśmy strzec się przed braniem spraw we własne ręce, by sobie nie zaszkodzić. Nikt z nas nie chciałby doświadczyć na swej własnej skórze znaczenia słów: "Dlaczego więc ośmieliliście się wypowiadać się przeciw słudze memu?".

       Oby Bóg dał łaski, byśmy wystrzegali się tego poważnego zła. W każdym dziecku Bożym możemy znaleźć coś dobrego. Miłość nie raduje się z niesprawiedliwości, ale raduje się z prawdy! Dążmy do tego wzorca, starając się usilnie wzmacniać to co dobre! Gdy jednak nie potrafimy dostrzec nic pozytywnego w naszym bracie lub siostrze, gdy nie udaje nam się odnaleźć tego kamienia szlachetnego pośród kupy gruzu, to chciejmy milczeć i rozmawiać o nim jedynie przed tronem łaski. A gdy znajdziemy się w towarzystwie osób szemrającym przeciwko ludowi Bożemu, odejdźmy, przeciwstawiając się temu, co jest ohydą w oczach Chrystusa. Nie zasiadajmy nigdy, by przysłuchiwać się słowom kogoś, kto lubuje się w oczernianiu. Możemy być pewni, że jest narzędziem w rękach diabła. Wyrządza szkodę sobie samemu, słuchaczom i swej ofierze.

       Niezwykłe moralne piękno bije z postawy Mojżesza, który jak jego Mistrz modli się za tymi, którzy zwrócili się przeciwko niemu. Było to zwycięstwo łagodnego, pokornego człowieka. Kto zna należne swe miejsce w obecności Bożej, potrafi unieść się ponad wszelkie niesprawiedliwe słowa. Nie zasmucaj Go - chyba że ze względu na tych, którzy je wypowiadają. Umie wybaczyć. Nie jest wrażliwy, uparty i oczarowany samym sobą. Wie, że nikt nie jest w stanie wyznaczyć mu niższej pozycji niż ta, na którą zasłużył i dlatego potrafi karnie schylić głowę i iść dalej swą drogą, powierzając całą sprawę temu, sprawiedliwie sądzi.

Źródło: Kalendarz Chrześcijański

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale