7 obserwujących
1985 notek
306k odsłon
  18   1

Czytajcie Pismo Święte - największy skarb świata!

"Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, a w dniu zbawienia pomogłem ci; oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia".

2.List do Koryntian 6,2

                                                       Dzieło nawrócenia człowieka 

                                                                           do Boga

       Czy człowiek może coś przydać do swojego nawrócenia? Niektórzy twierdzą: "Nie, jest to tylko wyłącznie dziełem Boga" . W rzeczy samej tak, ale takie mniemanie, jeśli jest dość powierzchowne, posiada jednak braki. Jeśli chodzi o nasze nawrócenie, nie jest bowiem tak, żebyśmy musieli jeszcze czekać na jakiś ruch ze strony Boga. Jeśli nie nawróciliśmy się jeszcze dotychczas, Bóg nie jest za to odpowiedzialny. Godzina naszego nawrócenia już dawno nadeszła!

       Od czasu, gdy Jezus Chrystus umarł na Golgocie, wiemy, że Bóg pragnie udzielić pomocy każdemu grzesznemu człowiekowi. On uczynił już wszystko. Czyż nie dał swego Syna, aby umarł na krzyżu? Tak, z Bożej strony zostało wszystko dokonane, co jest potrzebne do ratowania zgubionych ludzi. Pan Jezus zawołał na krzyżu: "Wykonało się!"

       Zadaniem każdego człowieka jest więc teraz osobiste przyjęcie ofiary Pana Jezusa. Dzieło odkupienia zostało już dokonane, jednakże brakuje jeszcze jednego: abyś to TY uwierzył i zaniechał swego buntowniczego nastawienia. Bóg chciałby, żeby każdy  człowiek się nawrócił. Pragnąc nas ratować, dotyka naszych serc i sumień, prosi nas i ostrzega - ale nikogo nie zmusza. A my? Czy chcemy wykorzystać tę darowaną nam wolność, aby pójść na wieczne zatracenie? Oby nigdy NIE!

Źródło: Kalendarz Chrześcijański.

        

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale